Wang Mester bisztrója

Biang Bisztró - Teréz körút BudapestBiang Bisztró - Teréz körút Budapest a térképen

2018. júniusban, egyedül járt ittÉrtékelt: 2018. június 13.
Wang Mester idén áprilisban nyitott bisztrója az Oktogonnál, a nyitást elég nagy médiahájpolás és ajnározás, tömjénezés (kivétel a Gault & Millau lehangoló értékelése) kísérte. Wang Mester nevéhez kiváló kínai konyhát vivő elegánsabb, felső kategóriás kínai éttermek kötődnek, melyek már évek óta sikeresen működnek.

Itt most más a koncepció, 2 oldalnyi egyszerűbb, gyorsan összeüthető fogás az étlapon, ebédidő után 3-kor bezár pár órára a konyha koraestig, vacsoraidőig. De izgalmas kínálattal, pl. 100 napos tojás és izgalmas, ritka íz-és alapanyag kombinációk. A viszonylag kis alapterületű, 1 szintes étterem bal oldalát az üveg melletti látványkonyha foglalja el, az üvegportál mellett tésztakészítő robot fekete szakácsruhába öltöztetve, kicsit horrorisztikus látvány, de legalábbis meghökkentő, ilyet se láttam még másutt!

A benti részben egyidejűleg összesen kb. 20 fő tud leülni a szinte teljesen összetolt asztaloknál, kényelmetlen székeken. Igazság szerint már 3-4 alkalommal tettem kísérletet a bejutásra, de teljesen tele voltak, még kinn is várakoztak páran, nálam ez nem pálya, ennyi időm általában nincs az ebédre. Van most már kinti terasz is a járdára kitelepülve, ha valakinek bejön a benzingőzben üldögélés ezen a forgalmas útszakaszon.

Most - június közepén - viszont már volt szabad asztal foglalás nélkül is, igaz du. 2 körül mentem, és a falnál lévő asztalhoz 2 másik asztaltársaságon keresztül kellett bemászni.

Az árak azért annyira nem olcsóak, pláne ha figyelembe vesszük, hogy az adagok nem túl nagyok az előételek és saláták esetében. A tészták kiadósak. A kis leves csupán csészényi (ellentétben a vietnami éttermek többségében tapasztalható kisövödör méretű levesekkel). A levesek közül hun-tun levest kértem húsgombóccal (kis adag: 780 Ft), valamint baozit, azaz sült tésztába töltött húsos batyut, amelyből 2 és 4 db kérhető (2 db 680 Ft). A normál főételek 1800-2300 Ft között alakulnak. Kínai, thai és japán kis üveges sör is van, igaz, csak 1-1 fajta: Tsing Dao, Singha és Kirin.
A leves szerintem minden szempontból remek volt, fűszerezés, telítettség, talán a tészta volt túlfőzve egy fokkal, ha nagyon hibát akarnék benne keresni. A batyuk közül az egyik nagyon csípős volt, a másik csak fűszeres, de sokkal kellemesebb. Ekkora adagtól nem lehet jóllakni, ha éhes az ember, azért ezzel érdemes kalkulálni.

Desszertként a 2 fajta közül 4 db sült szezámmaggal töltött rizsgolyó (780 Ft), ez nem volt túl izgalmas.

Az ételek gyorsan elkészültek, a kiszolgálás, rendelésfelvétel is gyorsan történt, de eléggé futószalagon mennek a dolgok. A fiatal személyzet mindazonáltal kedves, barátságos. Bankkártyával is lehet fizetni.

A berendezés nem tipikus kínais, inkább kozmopolita, modern, kicsit indusztriális, trendi. A szagelszívás nem tökéletes, van egy kis kajaszag, dacára a nyitott ajtónak.
Biang Bisztró - Teréz körút Budapest - Külső képBiang Bisztró - Teréz körút Budapest - Étlap/itallapBiang Bisztró - Teréz körút Budapest - Étel/italBiang Bisztró - Teréz körút Budapest - Külső képBiang Bisztró - Teréz körút Budapest - Külső képBiang Bisztró - Teréz körút Budapest - Külső képBiang Bisztró - Teréz körút Budapest - Étlap/itallapBiang Bisztró - Teréz körút Budapest - Étlap/itallapBiang Bisztró - Teréz körút Budapest - Étlap/itallapBiang Bisztró - Teréz körút Budapest - BelsőBiang Bisztró - Teréz körút Budapest - BelsőBiang Bisztró - Teréz körút Budapest - Étel/italBiang Bisztró - Teréz körút Budapest - Étel/italBiang Bisztró - Teréz körút Budapest - Étel/italBiang Bisztró - Teréz körút Budapest - Étel/italBiang Bisztró - Teréz körút Budapest - Étel/italBiang Bisztró - Teréz körút Budapest - BelsőBiang Bisztró - Teréz körút Budapest - Külső képBiang Bisztró - Teréz körút Budapest - Étel/ital

Biang Bisztró - Teréz körút további értékelései

2020.03.18barátokkal
Mihelyt hírül vettem, hogy Wang mster bisztrót nyitott az Oktogonnál, el is mentem, de akkora sor kígyózott a hely előtt, nekem meg nem volt időm várni, hogy lemondtam róla, és elmentem máshova enni. De nem adtam fel. Hónapokkal később visszatértem egy jóbarátommal, aki szintén szereti az...
Duna Relax Hotel Ráckeve - Duna-parti tavaszi kikapcsolódás
Duna-parti tavaszi kikapcsolódás