A kék pörkölő

Blue Bird Roastery Kávéház BudapestBlue Bird Roastery Kávéház Budapest a térképen

2016. márciusban, egyedül járt ittÉrtékelt: 2016. március 27.
A Blue Bird kávézója és bisztrója már korábban is ismert volt előttem a Gozsdu Udvarban. Viszonylag kis távolságra, kb. 2 perc sétányira a Rumbach utcai zsinagógával szemben a falbeszökellésben található a Blue Bird kávépörkölője. A dizájn teljesen megegyezik a másik egységével, élénk türkizkék színek és kis kék madárka.
A hely berendezése egyszerű, uralják a számomra ismeretlen, de ettől függetlenül monumentális és érdekfeszítő kávé-előkészítő gépek (pörkölő, őrlő, gondolom...). Szerintem nagyon hasznos lenne, ha például valami útmutatót kínálnának a betérő vendégeknek, pl. kis írásos leírás formájában, vagy a gépre is elhelyezhetnének valami kis táblát. Annak ellenére, hogy nagyon jó minőségű kávét kaptam, mindössze 300 Ft-ba került egy eszpresszó, ami - pláne ezen a felkapott turista-dús környéken - kiváló ár-érték arányt jelez.
A kiszolgálás kissé tessék-lássék volt, először nem is volt egyértelmű, ki alkalmazott és ki vendég (baráti társaság összeülésének tűnt a csapat), aztán csak felkászálódott a helyéről az ifjú hölgy, s aztán ment minden, ahogy kell.
Az ablakban van egy nagyon kellemes, kipárnázott kuckós ülőhely, a többi kis asztalka inkább fapados minimalista megoldás. Nem láttam, hogy kávén kívül árulnak-e esetleg mást is.
Kiszolgálás:Átlagos
Hangulat:Kiváló
Ár / érték arány:Kiváló
Tisztaság:Átlagos
Blue Bird Roastery Kávéház Budapest - Külső képBlue Bird Roastery Kávéház Budapest - Külső képBlue Bird Roastery Kávéház Budapest - EgyébBlue Bird Roastery Kávéház Budapest - Külső képBlue Bird Roastery Kávéház Budapest - Külső képBlue Bird Roastery Kávéház Budapest - Külső képBlue Bird Roastery Kávéház Budapest - Külső képBlue Bird Roastery Kávéház Budapest - Külső képBlue Bird Roastery Kávéház Budapest - Külső képBlue Bird Roastery Kávéház Budapest - Külső képBlue Bird Roastery Kávéház Budapest - Külső képBlue Bird Roastery Kávéház Budapest - Külső képBlue Bird Roastery Kávéház Budapest - Külső képBlue Bird Roastery Kávéház Budapest - Külső képBlue Bird Roastery Kávéház Budapest - Külső képBlue Bird Roastery Kávéház Budapest - Külső képBlue Bird Roastery Kávéház Budapest - BelsőBlue Bird Roastery Kávéház Budapest - BelsőBlue Bird Roastery Kávéház Budapest - BelsőBlue Bird Roastery Kávéház Budapest - BelsőBlue Bird Roastery Kávéház Budapest - Étel/italBlue Bird Roastery Kávéház Budapest - Étel/italBlue Bird Roastery Kávéház Budapest - BelsőBlue Bird Roastery Kávéház Budapest - Külső kép
Ambient Hotel Sikonda - Kedvezményes ár félpanzióval
Kedvezményes ár félpanzióval