Átlagos 2025. januárban, egyedül járt ittÉrtékelt: 2025. január 16.
Ajánlom a helyet másoknak is!
Hosszú idő után ismét Bertalan Lajos utcai Borpatika nevű nagymúltú legendás kocsmába, melynek meleg konyhája még mindig működik. Mint már írtam, 1992-ben már biztosan jártam itt, volt akkor egy több generációs családi borozásunk ezen a helyszínen. Élvezhető házias ételeket kínálnak továbbra is, sajnos zavaró stílustörésekkel. Számomra elfogadhatatlan, hogy az Arany Ászok sört pepsis pohárba csapolják és az is zavaró, hogy a sörkorcsolyának kért fasírtokat szalvettán tálalják. Amúgy megvannak a dekorációnak a megnyerő elemei is, például a Primator sörplakátok s történelmi Magyarország 1880-as borászati térképe. Lehet, hogy lejjebb adtam az igényszintet, de nem lenne ellenemre megenni itt egy kocsonyát némi borkísérettel.
Milyennek találod ezt az értékelést?
Ételek / Italok:Átlagos
Kiszolgálás:Átlagos
Hangulat:Átlagos
Ár / érték arány:Jó
Tisztaság:Gyenge
Fényképek (20)
Még több kép (10 db)
A szálláshelyet ekkor még nem a jelenlegi üzemeltető működtette.
Decemberi kocsmatúránk mélypontja volt a Borpatika. Most már így több hónap távlatában persze csak röhögünk rajta, de amikor ott jártunk, annyira nem volt mókás. Több honlapon, beszámolókban úgy írnak a helyről, hogy "legendás" és "patinás", ebből annyi helytálló, hogy valóban régóta, 1986 óta...
Igazából ez egy egész tűrhető hely lenne, ha valaki végre kitakarítana - mindenféle értelemben. A héten ismét elkövettük azt a hibát, hogy betértünk oda. Nyáron voltunk ott utoljára, és kíváncsiak voltunk, változott-e valami. De semmi. ...Nyáron leültünk a kinti deszkatákolmányra, ami úgy...