ZigZag: Sörparadicsom - BrewDog Bar Budapest

BrewDog Bar Budapest értékelése

Sörparadicsom

2019. márciusban, egyedül járt itt
Értékelt: 2019. március 15. - 1 látogató hasznosnak vélte az értékelést
Az Anker közben, az egykori Anker Klub helyén tavaly év végén nyitott meg elég nagy csindadrattával a BrewDog Pub nemzetközi lánc budapesti sörözője. A BrewDog-ot 2 skót srác (és egy kutya, a névadó) alapította 2007-ben, hogy a britek körében a kézműves söröket népszerűsítsék. Azt nem tudom, mikor és hogyan döntöttek úgy, kilépnek a nagyvilágba, minden estre az Egyesült Királyságon és USÁ-n kívül Európában vagy 15 pubot nyitottak már, sőt már Ázsiában, Japánban is piacra léptek.
Alapvetően az Anker Klub belső terein, kialakításán nem sokat változtattak, a hosszú pult a bejárattal szemben lévő falnál maradt. A csapon 25 féle kézműves sört csapolnak. Az árak szerintem elég brutálisak, van olyan sörük, amelyet decinként mérnek, ami több, mint 1000 Ft-ba kerül. Ez egy érdekesség is, amire egyből felfigyeltem, a moziműsor szerű "itallap" feliraton a pult mögött nemcsak a sör márkája, típusa, alkoholfoka és ára szerepel, hanem a legkisebb rendelhető mennyiség is. Ha valaki több félét kóstolgatni szeretne, márpedig itt kifejezetten ajánlott, és mondjuk nem egy nagyobb társasággal érkezik, akkor azt fogja tapasztalni, hogy kisebb mennyiséget, azaz 1 vagy 2 dl-t csak a legdrágább sörökből lehet kérni, míg az "olcsóbb" (1500-1900 Ft) - persze ez itt relatív - fajtákból 3 vagy 4 dl a legkisebb rendelhető mennyiség. Szóval aki de jön, az vastag pénztárcával és feltöltött hitelkártyával készüljön az estére.
A BrewDog headliner-ek ("saját márkások") mellett vendég sörfőzdék söreit is kínálják (ottjártamkor Monyó, Balkezes, Mad Scientist), idényjelleggel változtatva a kínálatot. Itt olyan külföldi kézműves sörökbe is beleakadhat az ember, amit talán Magyarországon máshol nem is kapni.
A söröknek nem vagyok éppen szakértője, bevallom, én inkább az ételekre, a konyhájukra voltam kíváncsi.
Az étlap sem rossz ugyanis, vagány bisztrós vonal, alapvetően amerikai stílusban: burgerek, saláták, BBQ húsok, buffalo csirkeszárny - szerdán akciósan - , valamint pár magyar klasszikus (gulyás, harcsapaprikás) is akad. Főételek 3000 Ft-tól kezdődnek, köret, szósz, miegymás nélkül. Némely marhahúsételeket 8-9ezerért vesztegetik. Egész nap kínálnak reggeliket, komplett meleg reggeli menüket (2900 Ft).
Az asztalokra ketchup és tabasco be van készítve, az evőeszközökkel együtt.
Ahhoz képest, hogy a leírtak szerint az árak ital- és ételfronton is elég húzósak, az ebédmenü teljesen korrekt, jutányos. 3 fogást kínálnak 1850 Ft-ért, ezen belül a főétel 2 közül választható, a leves és a desszert fix. Joghurtos zöldbableves csészében, csirkenyárs lilahagymával, pirított burgonyával, cukkinivel, valamint könnyű eperhab. Mindhárom fogás tetszett, kifejezetten ízlett, egyikben sem találtam hibát és még jól is lehetett lakni a 3 fogástól. Erre az ebédmenüre kötelező szervizdíjat nem számoltak fel.
A személyzet okostelefonon veszi fel a rendelést. Fiatal srácok BrewDog pólóban, farmerben, egyáltalán nem pincérnek néznek ki. Laza, barátságos, oldott a hangulat, simán letegeztek (45 vagyok...)

Ételek / Italok: Kiváló
Kiszolgálás:
Hangulat:
Ár / érték arány: Átlagos

Szeretnéd követni ZigZag felhasználót?    Igen

1061 Budapest
Anker köz 1-3.

2019. március 5.
Már nagyon vártam a hónapokkal korábban beharangozott Brewdog pub megnyitását. Úgyhogy kétség nem férhetett ahhoz, hogy novemberi fővárosi kiruccanásunk alkalmával ez lesz az első hely, amit megnézünk. Sejtettem, hogy az árak sokkolóak lesznek, de nem gondoltam, hogy ennyire, 1000 forint alatt...