Kincses cukrászda Budán

Budai Mandulás Cukrászda BudapestBudai Mandulás Cukrászda Budapest a térképen

Kiváló 2018. decemberben, egyedül járt ittÉrtékelt: 2019. január 5.
Ez a környék Budapest azon részei közé tartozik, amelyek számomra az ismeretlenség homályába vesznek, szürke foltok a térképen. Viszont erről a cukrászdáról pozitív véleményeket olvastam, de nem az ún. gasztro-marketinges oldalakon, így érdemesnek tartottam felkeresni.
A Hegyalja út és a Déli pályaudvar között található, csendes, szinte kihalt ez a környék hétköznap napközbeni órákban. A közelben kis játszótér van.
Érdekes szintemeléssel kialakított beltér az utcaszinthez képest meg van emelve vagy fél méterrel, gondolom, alatta pincézve lehet az épület. A berendezés afféle szalon jellegű, klasszikus cukrászda bútorzattal, kárpitozott székekkel, párnás sarokasztallal nagyobb társaságok részére.
A pultban felsorakozó sütikínálat látványos, sokszínű. A klasszikus úm. fősodratú vonalat képviselik, inkább az ismertebb, már bevált, tömegigényt kielégítő süteményeket, tortákat készítik. Árban 350-550 Ft közötti szeletárak, teljesen korrekt. Ne feledjük, Buda 1. kerületben vagyunk!
Ami számomra újdonság volt, azt választottam, habos citromos pitét (380 Ft), valamint hozzá narancslevet (0,33 l Toma, 390 Ft). Az aprósütemények közül a stollent nem ismertem, ami egy sváb adventi tészta, kicsit a gyümölcskenyérre hasonlít hatására, csak annál sokkal jobb és itt hasé méretű darabkákban készítik. A kóstoló után nem volt kétséges, hogy ebből kell vásárolni egy zacskóval.
A mosdó tiszta, rendezett.
A bejglit is kóstoltam, az sem volt rossz, de őszintén szólva a bejgli egyik töltelékkel sem tartozott soha sem a kedvenceim közé.
A kiszolgálás (egy ifjú hölgy személyében) kifogástalan, barátságos, segítőkész. Szervizdíj nincs, bankkártyával lehet fizetni.
Szívesen kóstolnék még innen mást is.
Ár / érték arány:Kiváló
Budai Mandulás Cukrászda Budapest - Külső képBudai Mandulás Cukrászda Budapest - Étel/italBudai Mandulás Cukrászda Budapest - BelsőBudai Mandulás Cukrászda Budapest - Étel/italBudai Mandulás Cukrászda Budapest - Étel/italBudai Mandulás Cukrászda Budapest - Étlap/itallapBudai Mandulás Cukrászda Budapest - MosdóBudai Mandulás Cukrászda Budapest - BelsőBudai Mandulás Cukrászda Budapest - BelsőBudai Mandulás Cukrászda Budapest - Külső kép
Hotel Hőforrás Hajdúszoboszló - Hőforrás napok
Hőforrás napok