Kardamom, szilva és áfonya

Búzakovász Pékség - Keleti Károly utca BudapestBúzakovász Pékség - Keleti Károly utca Budapest a térképen

2022. májusban, egyedül járt ittÉrtékelt: 2022. augusztus 30.
Korrekt kis kézműves pékség a II. kerületben a Csíki Étterem szomszédságában, az utca másik oldalán.
Sajnos hétvégén egyáltalán nincsenek nyitva, a hétköznapi nyitva tartás pedig hullámzó. Elvileg 7-18 óra között tartanak nyitva, de kétszer is úgy jártam, hogy 17 óra után már nem voltak nyitva. Elképzelhető, hogy már elfogyott a készlet, de így volt némi csalódottság bennem.
Minden kenyerük természetes kovásszal készül, jó minőségű lisztből, gabona alapanyagokból. Adalékanyagot, élesztő nem használnak.
Egy kicsit drágának találtam a péksütiket, de sajnos a fővárosi kézműves pékségekben egyre drágább minden. Értem én, hogy a minőséget meg kell fizetni, de valahogy a fizetésünk még mindig ugyanannyi maradt, miközben szinte hetente drágulnak az élelmiszerek. A legjobban sikerült péksütijük talán a kardamomos tekercs, ami 3-4 helyen kapható a városban (490 Ft), viszont a szilvás papucs nekem itt annyira nem ízlett. Kíváncsi lettem volna az áfonyás galette-re is, de már elfogyott, mire sorra kerültem, csak a kiírást láttam.
Kenyerek terén volt francia, rozsos, fehér magyar, tökmagos, Cheddar sajtos, amibe beleolvad a sütés során a sajt, burgonyás, magos tönköly. Sütnek még vajas kalácsot is kétféle méretben.
Összességében tetszett a pékség, de annyira nem volt átütő.
Búzakovász Pékség - Keleti Károly utca Budapest - EgyébBúzakovász Pékség - Keleti Károly utca Budapest - EgyébBúzakovász Pékség - Keleti Károly utca Budapest - Egyéb
Palace Hotel Hévíz - Pezsgő tavasz Hévízen
Pezsgő tavasz Hévízen