London után Budapesten is

Caffé Dallucci BudapestCaffé Dallucci Budapest a térképen

Kiváló 2018. decemberben, egyedül járt ittÉrtékelt: 2019. január 1.
A 3-as metró vonalán kerestem kávézót, szempont volt, hogy közel legyen a metró megállójához. Így akadtam rá a Dallucci Kávézóra, amely a Klinikák megálló közelében, a Tűzoltó utcai Milestone Food Court-on található. Bevallom, fogalmam sem volt, mi ez a Milestone - nos, én még egy korábbi generáció szülötte vagyok - egy multicég modern irodaházára tippeltem volna, de kiderült, hogy ez a Semmelweis Egyetem szupermodern diákszállója a felső tízezer diákjai számára (havi szállásköltség 400-700 EUR közötti).
A kávézó modern, frissen nyitott, kellemes hangulatú sarokhelyiség.
Reggel már 7 órától nyitva tartanak, így munkakezdés vagy az egyetem előtt is be lehet ugrani.
Péksütemények, frissen, helyben készült szendvicsek (490 Ft-tól), saláták, meleg reggelik (tojásételek, virsli), 2 féle wrap (850 Ft), házi készítésű sütemények pl. csokis brownie (490 Ft), pohárkrémek, müzli joghurttal (650 Ft) szerepelnek a széles reggeli kínálatban.
Fair trade kávét főznek, a Lette lágy, bársonyos volt (0,3 l 640 Ft), a kávét elvitelre is lehet kérni, ízesítés az önkiszolgáló pultnál.
HOzzá egy vajas croissant-t kértem, átlagosnál nagyobb méretű, friss, puha, omlós 230 Ft-ért.
Szimpatikus és színvonalas kávézó, jó volt ide betérni.
Hangulat:Kiváló
Caffé Dallucci Budapest - Külső képCaffé Dallucci Budapest - BelsőCaffé Dallucci Budapest - BelsőCaffé Dallucci Budapest - BelsőCaffé Dallucci Budapest - BelsőCaffé Dallucci Budapest - BelsőCaffé Dallucci Budapest - BelsőCaffé Dallucci Budapest - Étel/italCaffé Dallucci Budapest - Étel/italCaffé Dallucci Budapest - Külső képCaffé Dallucci Budapest - Étel/italCaffé Dallucci Budapest - Étel/italCaffé Dallucci Budapest - Étel/italCaffé Dallucci Budapest - Étel/italCaffé Dallucci Budapest - Étel/italCaffé Dallucci Budapest - Belső
Hotel Írottkő K?szeg - Senior pihenés az Alpok lábánál
Senior pihenés az Alpok lábánál