ZigZag: Egészséges vagy hedonista? - Cake Shop - Jókai tér Budapest

Cake Shop - Jókai tér Budapest értékelése

Egészséges vagy hedonista?

2019. novemberben, egyedül járt itt
Értékelt: 2019. november 6.
A Cake Shop első, újhullámos cukrászdája az 5. kerületben, a József Attila utcában nyitott meg évekkel ezelőtt. Egy fiatal, kísérletező és újító szemléletű cukrászlány saját vállalkozásaként indult, de mára eléggé kinőtték magukat, már a nemzetközi színtérre is kikacsintottak.
Úgy írják, hogy az 5. kerületi a hedonista, míg az újabb, 6 kerületi cukrászdájuk az egészségtudatos (avagy "healthy"). Hát nem tudom, minden esetre itt a választék szolidabb volt, mint a fő bázison.
A belső dizájn visszafogottan elegáns, vidám, személyes. Sok a személyes tárgy, a szalvétákon kis üzeneteket lehet hagyni, amit kiakasztanak a falra, kis cuki apróságok, díszítőelemek vannak mindenütt.
Kb. 6 asztaluk van, közvetlenül a Jókai téren találhatóak, érdekes módon egy másik, híres és nagyobb cukrászda közvetlen közelében.
A pultban többféle, idényjellegű finomság, kb. a fele mentes, illetve vegán. Árban 1000 Ft környéki szeletárak (950/1050 Ft a mentes), ami egy kicsit sok szerintem, még akkor is, ha kézműves termékekről, minőségi alapanyagokról beszélünk. A szeletek mérete átlagos, illetve kicsivel átlag alatti.
Nyers vegán sütőtöktorta szerepelt idényajánlatként, szintén nyers vegán a csokis áfonyatorta, de volt még kókusz-mangó szelet, málnás csokitorta,sütőtökös-mogyorós sajttorta, 4 féle macaron, mangó tart, isler, vegán barackos cake-pop (süti-nyalóka).
Igaz, ami igaz, az ajánlás alapján választott macaron-lime szelet különleges, pikánsan finom volt, szemernyi mákkal díszítve. Tetszett, hogy az asztalokra nemcsak szalvéta, de kancsóban víz és poharak is oda voltak készítve.
A kávé finom, de szintén nem olcsó, egy eszpresszó 520 Ft, a latte 950 Ft.
Csendes, nyugis hely.

1061 Budapest
Jókai tér 4.

Vélemények ZigZag felhasználótól

2019. december 12.
A Margit híd budai hídfőjénél lévő kis téren a fagyizó melletti pincehelyiségben egy új bisztrót nyitottak meg. Sajnos idő hiányában csak kutyafuttában délután tudtam benézni, ittam egy kávét, kedélyesen elbeszélgettünk a pultban lévő úriemberrel, és ezek alapján még szimpatikusabb lett a hely....

2019. december 12.
Az elmúlt 10 évben volt már itt jó pár vendéglátó egység, de 2-3 évente változik a név és a profil. Az közös, hogy figyelve a környéken nagy számban dolgozó állami tisztviselőkre, bankárokra, irodistákra, hétköznap szokott lenni valamilyen ebédmenü. Legutóbb egy vegán bisztróra emlékszem, jártunk...

2019. december 12.
Egyszerű, 12 egy tucat küllemű kínai étterem a Nagykörút után pár méterrel. Belépve a Budapesten szokásos ázsiai éttermekhez képest elegánsabb, rendezettebb beltér, galériával. Az ételek nincsenek előre kirakva a pultba, egy recepció szerű pultnál kell rendelni, ide vannak kitéve az étlapok. Van...