Hangulatos, barátságos hely jó konyhával, lassú kiszolgálással

Chablon Bistro BudapestChablon Bistro Budapest a térképen

2015. decemberben, barátokkal járt ittÉrtékelt: 2015. december 16.
Az interneten szúrtam ki a Chablon bisztrót, mint ígéretes helyet, korábban több ízben is elsétáltam mellette, de nem volt különösebb okom rá, hogy bemenjek, kellett hozzá valami impulzus, ezt kaptam meg a pozitív hangú beszámolókból – hét értékelésből hét kitűnő (ötös skálán ötös), ez azért elég jó arány.
Mivel egy jóbarátom ott dolgozik a közelben, sikerült elég hamar kijelölni a hely meglátogatásának időpontját. Az étterem pozicionáltsága nem épp ideális, egy belső udvar sötét szobájában van berendezve, de mi szeretjük az ilyenféle meghittséget, a beltér kiképezése is otthonosságot sugall. Mondtam is a társamnak, hogy ha éttermet nyitnék, az ehhez hasonló lenne koncepciójában és külalakban. A déli menüre alapoznak, azon kívül van még pár fogás, baráti áron, az étlap fekete táblán krétával felírva.
A kiszolgálás kedves, viszont nagyon lassú. Déli menü esetében negyven perc után kihozni a levest, majd tovább húsz perc után a főételt, mondjuk azt nagyon finoman, hogy túlzás. Nem annyira engem zavart a dolog, mint társamat, aki rendesen túllépte munkahelyének ebédszünetét.
Az ízek rendben voltak, ettünk céklakrémlevest, sertésszüzet krumplipürével (elfogyott a csirkecomb, s ezt ajánlották helyette menüben) és egy izgalmas desszertkompozíciót. Kézműves söreik nincsenek, a borok nem rosszak.
A hely konyhája nem épp 5 pontos, de a 4 ponton túl van, úgyhogy felfele kerekítettem.
Hangulat:Kiváló
Chablon Bistro Budapest - Külső képChablon Bistro Budapest - Külső képChablon Bistro Budapest - EgyébChablon Bistro Budapest - BelsőChablon Bistro Budapest - EgyébChablon Bistro Budapest - Étel/italChablon Bistro Budapest - BelsőChablon Bistro Budapest - Étel/italChablon Bistro Budapest - Étel/italChablon Bistro Budapest - Étel/ital

Chablon Bistro további értékelései

2016.03.17a párjával
Ici-pici kis étterem ebédmenüvel és étlapról is választható ételekkel. Mi most ebédmenüt ettünk. Francia sanzon szólt a magnóból és az egész olyan párizsias volt vagy olyan, mint Kubában valamelyik paladar. Nem kellett sokat várni az ételre, kedves és cseppet sem tolakodó volt a kiszolgálás. A...
2016.01.12egyedül
Az egykori Sitaren indiai étterem helyén, az Arany János utcai metróval szemben egy régi bérház földszintjén nyitott meg 2 hónappal ezelőtt a Chablon, amelyről több, számomra mérvadó helyen kifejezetten pozitív véleményeket olvastam. 3 barát alapította a bisztrót, korábban lakásétteremként...
Fried Kastély Hotel Simontornya - Legjobb ár
Fried Kastély Hotel Simontornya
Club Tihany Hotel - Napi árak félpanziós ellátással
2024.11.03-ig
Club Tihany Hotel
Kikapcsolódás Kiskőrösön korlátlan gyógyfürdőzéssel, félpanziós ellátással
Hotel Imperial Gyógyszálló Kiskőrös