Egyáltalán nem sablonos

Chablon Bistro BudapestChablon Bistro Budapest a térképen

Kiváló 2016. januárban, egyedül járt ittÉrtékelt: 2016. január 12.
Az egykori Sitaren indiai étterem helyén, az Arany János utcai metróval szemben egy régi bérház földszintjén nyitott meg 2 hónappal ezelőtt a Chablon, amelyről több, számomra mérvadó helyen kifejezetten pozitív véleményeket olvastam. 3 barát alapította a bisztrót, korábban lakásétteremként kezdték az "ipart", ahol alkalmanként fine-dining menüket készítettek, majd belevágtak egy "igazi " étterembe. A berendezés elég minimalista, kevés a fény, de egyáltalán nem barátságtalan, nekem egy kissé "csupasz", lehetne kissé otthonosabb.
Kizárólag ebédidőben vannak nyitva, amint megtudtam, ez a házlakókkal való megállapodás miatt alakult így. A vendégkör elsősorban a környéken dolgozó irodistákra épül.
A 2 vagy 3 fogásos menüben 1 levesből, 3 főételből és 1 desszertből lehet választani (1390 ill. 1750 Ft-ért). Az ebédmenün kívül vannak még főételek 1500 Ft-ért, és további 1-1 leves és desszert 600 Ft körüli áron. Ez utóbbi kínálat is heti szinten változik.
Mindegyik fogás átlagon felüli, izgalmas, ízletes, remekül elkészített volt. Sütőtök krémleves, kókusztejes halragu zöldségekkel és eperkrém.
Nemcsak helyben lehet ebédelni, hanem kiszállítást is vállalnak a környező kerületekben.
A kiszolgálás nagyon kedves, barátságos, és szinte egyáltalán nem kellett várni az ételekre.
Bankkártyával is lehet fizetni.
Az italárak is kifejezetten barátságosak, 3 dl ásványvíz 90 Ft, limonádé 200 Ft.
Ár / érték arány:Kiváló
Chablon Bistro Budapest - BelsőChablon Bistro Budapest - BelsőChablon Bistro Budapest - BelsőChablon Bistro Budapest - Étel/italChablon Bistro Budapest - Étel/italChablon Bistro Budapest - Étel/italChablon Bistro Budapest - Étel/italChablon Bistro Budapest - Étel/italChablon Bistro Budapest - Külső kép

Chablon Bistro további értékelései

2016.03.17a párjával
Ici-pici kis étterem ebédmenüvel és étlapról is választható ételekkel. Mi most ebédmenüt ettünk. Francia sanzon szólt a magnóból és az egész olyan párizsias volt vagy olyan, mint Kubában valamelyik paladar. Nem kellett sokat várni az ételre, kedves és cseppet sem tolakodó volt a kiszolgálás. A...
2015.12.16barátokkal
Az interneten szúrtam ki a Chablon bisztrót, mint ígéretes helyet, korábban több ízben is elsétáltam mellette, de nem volt különösebb okom rá, hogy bemenjek, kellett hozzá valami impulzus, ezt kaptam meg a pozitív hangú beszámolókból – hét értékelésből hét kitűnő (ötös skálán ötös), ez...
Aura Hotel Balatonfüred - Last minute ajánlat
Last minute ajánlat