Csalogány: Többre számítottam

Csalogány 26 Étterem BudapestCsalogány 26 Étterem Budapest a térképen

2014. májusban, üzleti partnerrel járt ittÉrtékelt: 2014. május 18.
Gondoltam, akkor belehúzok ebbe a fine dining világba, akkora MÁKOM volt a múltkor :)
A francia kalauzokat majmolva az éttermkritikusok szinte kizárólag ezeket a helyeket díjazzák és egy korábbi ilyen hely nem okozott csalódást.
A Csalogány 26 szinte minden listán előkelő helyet foglal el, gondoltam, kipróbálom én is.
Értem én, hogy letisztult meg minden, de azért az isten szerelmére, valami hangulatot azért kéne ebbe a csupasz biszto világba vinni. Olyan az étterem, mintha egy rendelőbe léptem volna.
Kétféle menü, egyenként 8-10 ezer forintért (négy fogás vagy négy fogás plusz borok minden fogáshoz).
Elég húzós.
A kacsaleves persze finom és a zöldségek "res" állapota kielégítő, de nekem ezek már túlságosan res-ek, nem szeretem, ha ropog a zödség a fogam között és a zöldség túlságosan apróra vágott.
A házi tészta a Szent Jakab kagyló mellé (minden fine diningos kedvenc alapanyaga) ízetlen, száraz, ropogós (persze biztos bennem van a hiba, valszeg ilyennek kell lennie.
Az adagok még fine dining mércével is irinyó-pirinyók, mire megízlelném, már el is fogyott. A borválaszték elég szegényes, de finomak a borok, amiket ajánlanak.
Nem sorolom fel az összes fogást, nekem ez most nem jött be.
A felszolgálás viszont kifogástalan volt.
Legyen ez a hely az étteremkritikusoké. Azért ezen el kéne gondolkodni, ha a kritikusok és mezei vendégek ízlése között Magyaroszágon ekkora szakadék van. Hátha nem az Ön készülékében van a hiba :)))
Hangulat:Átlagos

Csalogány 26 Étterem további értékelései

2021.01.31barátokkal
A Csalogány 26 étteremben három ízben fordultam meg, először nem sokkal nyitás után, akkor menüt ettünk, majd pár évre rá, amikor a menü mellett kipróbáltunk két a la caerte fogást is, végül pedig tavaly. Ez az étterem mindig a magyar vendéglátás éllovasai közé tartozott, a Pethő Balázs séf...
2015.05.29kollégákkal
A Csalogány26 már évek óta fogalom a fine dining kultusz kedvelői között. A Batthyány és a Széna tér között kb. félúton található, egy amúgy Bauhaus stílusú, de jelentéktelen épületben. A külső portál egyáltalán nem figyelemfelkeltő, így ha az ember nem célirányosan és a pontos címet ismerve...
Hotel Kumánia Kisújszállás - Pünkösdi kikapcsolódás
Pünkösdi kikapcsolódás