Amit ma megtehetsz, ne halaszd holnapra!

Csánggumi Koreai Étterem BudapestCsánggumi Koreai Étterem Budapest a térképen

Átlagos 2024. februárban, egyedül járt ittÉrtékelt: 2024. február 21.
Pár évet kihagytam éttermi látogatásokból, mert volt egy célunk, Sikerült elérni, de munkahelyet váltva kevesebb időm van.
Viszont régóta el akartam jutni kimchit enni, így itt volt az ideje aktiválni magam!
Andrássy úttól relatív nincs messze, és parkolni elég nagy kihívás lehet. Én is trolit választottam a megközelítésére.
Belépve semmi különös. Mintha egy kínaiba mentem volna, de a pulton jelezte Dél-koreai zászló, hogy hol lehetek..Idősebb úr nagyon készséges, de magyarral kár nála próbálkozni..Angolul kérten egy csípős kimchi levest. Szerettem volna koreai sört is, de csak vizek, magyar, illetve Coca termékek voltak a hűtőkben.
Sebaj, Nyáron ígéretem van Észak-koreai sörre, ami angol eredetű, és erősebb, mint átlag ázsiai sörök.
13.30-kor léptem be. Egy hölgy, és telefont is nyomkodó koreai úr volt rajtam kívül. Pár futár jött a rendelésekért.
Levesem bő 5 perc után érkezett. Egy kötényes, magyar hölgy hozta. Mellé rizs és egyéb kísérők.. Nos, ezek tetszenek igazán koreai-japán étkezési szokásokban. És piszok finomak!
Bizony, ez volt legfőbb gondom, hogy inkább falatkák, de a rizs megfelelő mennyiségű. Viszont kicsit ragadós, és nem túl meleg..
Viszont a leves egész kiváló, nem okozott csalódást. Ahogy azt kel, egész forrón! Oké, talán némi + húsi.. De oké.. Nagyon ízlett. Bográcsban érkezett.
Meglepetésemre a hölgy kérés nélkül teával kínált, mivel koreai ételek extra csípősek lehetnek... Szimpla tea volt, de sebaj. Lassan 20 éve, udvarolva, 47-féle ízesített teához kellett jó arcot vágnom.. Ember nőért nem szenvedett sokkal többet..
Ez 4500 forintba került, szervízdíj nincs.
Széchenyi bankóból nem kértem vissza, de inkább magyar hölgynek akartam adni, de nem tudtam, Nem-e sértés ez, Koreában? Tulaj mit szólna?
Összegezve, nem kellett volna ennyit várnom. Ha kísérők mennyisége is dupla, 4-es is kapott volna ár-érték arányra.
12 kipróbálandó hely van listámon, de ha arra járok, pár fogással próbát teszek.
Hangulat:Átlagos
Kikapcsolódás Kiskőrösön korlátlan gyógyfürdőzéssel, félpanziós ellátással
Hotel Imperial Gyógyszálló Kiskőrös
Hunguest Saliris Egerszalók - Napi ár