Salad is sexy?

Csicseri - Gozsdu Udvar BudapestCsicseri - Gozsdu Udvar Budapest a térképen

Kiváló 2023. februárban járt ittÉrtékelt: 2023. március 26.
A Csicseri először egy rendelős webshopként és kiszállítós konyhaként működött a virtuális térben, majd pár hónappal ezelőtt döntöttek úgy, hogy nyitnak egy bisztrót a valódi világban is. Egyből a sűrűjébe csaptak, ugyanis a Gozsdu Udvar Dob utcai felőli első üzlethelyiségébe költöztek be. Itt korábban több más vendéglátó funkció működött, de nem igazán tartósan, halas, fánkos, csak amire emlékszem az utóbbi pár évből.
Hitvallásuk egyértelmű: egyszerű, vitaminokban gazdag ételek, friss zöldségek és gyümölcsök, házi szószokkal, mártásokkal, házi pitával, sokféle vegetáriánus és vegán fogás, de nem kizárólagosan. Kizárólag természetes alapanyagokat használnak, ízfokozók és adalékok nélkül.
A pitába töltött szendvicsek ára 2000-2500 Ft körüli, a saláták 3300-4000 Ft között, bowlok, azaz tálak 3000-4400 Ft között, smoothie-k 2000 Ft körül. Falafel, grillezett padlizsán, halloumi grillsajt (mondjuk ez nem vegán, hiszen juhtejből készül), hummusz, édesburgonya, shawarma csirke is szerepel a fő összetevők között.
A fűszerezésben az egzotikus ízvilág jellemző, arab, török, kisázsiai konyha fel-felsejlik. Desszertek terén muffin, brownie, citromos piskóta, ezek annyira nem izgalmasak szerintem.
Néhány alkoholos ital is található, ha már a bulinegyedben vagyunk, Aperol Spritz és Tubi60, illetve Desperados sör, amiket láttam a pulton.
Helyben a mango tango névre hallgató smoothie-t fogyasztottam (1890 Ft), vagyis ennek egy egyediesített verzióját, amiben mangó, menta, zabtej, chia mag, gránátalma, banán és matcha por volt, ettől lett ilyen zöld a színe. Ez nagyon szimpatikus volt, hogy gyakorlatilag lehetett az alapanyagokat az étlap kiírásán túl is variálni, kombinálni.
Elvittem még egy vegán mango smoothie bowl-t, ami egy pohárdesszert a mangó mellett narancs. gránátalma, menta, banán, áfonya és kókusztej volt (1190 Ft).
A címet a mosdóban olvastam a falon. Hát, szexinek nem mondanám a salátát, dehát ízlések és pofonok.
Minden esetre a hely igen trendinek számít.
Csicseri - Gozsdu Udvar Budapest - BelsőCsicseri - Gozsdu Udvar Budapest - Étel/italCsicseri - Gozsdu Udvar Budapest - Étel/italCsicseri - Gozsdu Udvar Budapest - Étel/italCsicseri - Gozsdu Udvar Budapest - BelsőCsicseri - Gozsdu Udvar Budapest - Étel/italCsicseri - Gozsdu Udvar Budapest - Étel/italCsicseri - Gozsdu Udvar Budapest - Étlap/itallapCsicseri - Gozsdu Udvar Budapest - Étel/italCsicseri - Gozsdu Udvar Budapest - Étel/italCsicseri - Gozsdu Udvar Budapest - BelsőCsicseri - Gozsdu Udvar Budapest - MosdóCsicseri - Gozsdu Udvar Budapest - MosdóCsicseri - Gozsdu Udvar Budapest - Külső képCsicseri - Gozsdu Udvar Budapest - BelsőCsicseri - Gozsdu Udvar Budapest - BelsőCsicseri - Gozsdu Udvar Budapest - EgyébCsicseri - Gozsdu Udvar Budapest - EgyébCsicseri - Gozsdu Udvar Budapest - EgyébCsicseri - Gozsdu Udvar Budapest - Egyéb
Centrooms Hotel Eger - Napi árak reggelivel
Napi árak reggelivel