Kitűnő olasz hidegtál

Digó Pizza - Kazinczy utca BudapestDigó Pizza - Kazinczy utca Budapest a térképen

Kiváló 2020. márciusban, egyedül járt ittÉrtékelt: 2020. szeptember 17.
A Digó Pizza pizzáját már volt szerencsém több alkalommal is kóstolni, egyrészt az Erzsébet téri kioszkjukban, másrészt a Hold utcai piac gasztro-hétvégéjén, de szerintem még valamelyik food truck fesztiválon is előfordult.
Még a járvány beütése előtt nyitották meg az első igazi éttermüket a Kazinczy utcában, az ottani zsinagóga épületével szemben. Ahogy a bejárat fölé is ki van írva, tradicionális nápolyi pizzát készítenek, bent látható is a pizzasütő kemence. Az étlap nem túl hosszú. A hagyományos pizza mellett készítenek még szintén pizzatészta alapú calzonét, valamint különlegességnek számít a szarvasgombás pizzájuk, ami pár forint híján 3000 Ft-ba kerül.
A barátságos beltérhez itt sikerült kellően barátságos és szimpatikus személyzetet is találni, a pincér fiatalemberrel meg is vitattuk, hogy én inkább valami mást szeretnék enni, de nem pizzát.
Egy kitűnő antipasti válogatás tálat kaptam olasz finomságokból, (1790 Ft), 2 féle szalámi, hajszálvékony Prosciutto sonka szeletek, 2 féle sajt, kencék, rukkola-fetasajt- paradicsom saláta, savanyított gyöngyhagyma és kapribogyó, s ezek mellé 2 nagy szelet pizzakenyér. De mondták, ha elfogy a kenyér, csak szóljak nyugodtan, lehet repetázni. Szimpatikus volt, hogy egyszerű szódavizet is lehet kérni, igaz a 290 Ft egy kicsit borsos ár érte.
A földszinti asztalokon kívül a galérián további ülőhelyek találhatóak.
Nagyon izgalmasak a belső építészeti megoldások és a dekoráció is. Egy kicsit sötét van szerintem, a megvilágítás nem túl jó.
Tartanak pár féle üveges kézműves sört és a borok között az olaszok mellett magyar borokat is felfedeztem (pl. az egri Bolyki Pincészettől).
10% kötelező szervizdíjat számolnak fel.
Bankkártyás fizetés lehetséges.
Klassz hely, ajánlom!
Hangulat:Kiváló
Digó Pizza - Kazinczy utca Budapest - Külső képDigó Pizza - Kazinczy utca Budapest - Külső képDigó Pizza - Kazinczy utca Budapest - Külső képDigó Pizza - Kazinczy utca Budapest - Étlap/itallapDigó Pizza - Kazinczy utca Budapest - Étlap/itallapDigó Pizza - Kazinczy utca Budapest - BelsőDigó Pizza - Kazinczy utca Budapest - Étlap/itallapDigó Pizza - Kazinczy utca Budapest - Étlap/itallapDigó Pizza - Kazinczy utca Budapest - Étlap/itallapDigó Pizza - Kazinczy utca Budapest - BelsőDigó Pizza - Kazinczy utca Budapest - BelsőDigó Pizza - Kazinczy utca Budapest - BelsőDigó Pizza - Kazinczy utca Budapest - Étlap/itallapDigó Pizza - Kazinczy utca Budapest - BelsőDigó Pizza - Kazinczy utca Budapest - BelsőDigó Pizza - Kazinczy utca Budapest - Étel/italDigó Pizza - Kazinczy utca Budapest - Étel/italDigó Pizza - Kazinczy utca Budapest - Étel/italDigó Pizza - Kazinczy utca Budapest - Étel/italDigó Pizza - Kazinczy utca Budapest - Étel/italDigó Pizza - Kazinczy utca Budapest - MosdóDigó Pizza - Kazinczy utca Budapest - Étel/ital

Digó Pizza - Kazinczy utca további értékelései

2020.02.01egyedül
A Digó pizza hamar közönségre talált, mivel sokan szeretik az eredeti nápolyi pizzát. Nem meglepő, hogy az Erzsébet téri teraszegység után megnyitották a klasszikus, kőből épült pizzázójukat, ahol télen is le lehet ülni kényelmesen. Itt pár év alatt két egység is tönkrement, egy francia meg egy...
Park Inn by Radisson Zalakaros Resort & Spa - Napi árak
2025.12.24-ig