A doboló holló borai

Doblo Wine & Bar BudapestDoblo Wine & Bar Budapest a térképen

2020. márciusban, barátokkal járt ittÉrtékelt: 2020. október 23.
A Doblo borbár a Gozsdu-negyedben, a Dob utca és a Holló utca sarkán található, nyilván innen ered a névadás. A beltér L alakú, szerintem nagyon hangulatos. Van vagy 5 méter a belmagassága, a falak pucolt vörös téglából vannak kirakva, részben boltíves megoldással, a fő dekorációs elemek maguk a borospalackok a fali tartókban, valamint hordók asztalként hasznosítva.
Összesen kb. 80 vendéget tudnak befogadni, vannak normál asztalok és székek, illetve a bárpulttal szemben bárszékes magasított asztalok is.
A borlapon közel 180 féle bor található, ezek közül egy villányi rosé cuvéét választottunk (1100 Ft/ 1,5 dl), én beértem egy alkoholmentes málnaszörpivel (620 Ft/ 4 dl).
A rövid étlapon a borokhoz illő harapnivalók találhatóak, sonkatál, caprese, sajtok, sajttál, krémek balkáni lepénnyel. Én az egyetlen desszertet, a Doblo macaron válogatást választottam, amely 3 db különböző ízű macaronból áll (1550 Ft), esetemben áfonya, vanília, csokoládé, de ez időről időre változik. A macaron elég finom volt ízre, de az állaga nem volt tökéletes. Nem csúcskategóriás.
A hely hangulata számomra nagyon tetszetős volt, igaz, szerencsés volt, hogy még az esti csúcsforgalom előtt, nyugalmas körülmények között tudtunk itt eltölteni egy kis időt.
Aztán megfordultunk itt este is, amikor asztalfoglalás nélkül nem is érdemes elindulni, mert hétvégén este minden nap teltház szokott lenni. Mondom ezt még a koronavírus előtti időszakra vonatkozóan, mert a magyar vendégek mellett sok külföldi is megfordult itt, illetve a nyitva tartás akkor még nem korlátozódott le 11 óráig.
Így aktuálisan nem tudom, mennyire szokott sok vendég lenni egy hétvégi estén.
Többféle tematikus kóstoló sort lehet náluk kipróbálni 5000-16000 Ft közötti árfekvésben. Összességében egy eléggé túlárazott bárról van szó, ahol a helyszínt és a külcsínt is meg kell fizetni. Úgy tűnik, erre évek óta van kereslet. A mosdótól amúgy nem voltam elájulva, nem ütötte meg a hely nívóját.
Hangulat:Kiváló
Doblo Wine & Bar Budapest - BelsőDoblo Wine & Bar Budapest - BelsőDoblo Wine & Bar Budapest - BelsőDoblo Wine & Bar Budapest - BelsőDoblo Wine & Bar Budapest - BelsőDoblo Wine & Bar Budapest - BelsőDoblo Wine & Bar Budapest - BelsőDoblo Wine & Bar Budapest - BelsőDoblo Wine & Bar Budapest - BelsőDoblo Wine & Bar Budapest - Étel/italDoblo Wine & Bar Budapest - Étel/italDoblo Wine & Bar Budapest - BelsőDoblo Wine & Bar Budapest - MosdóDoblo Wine & Bar Budapest - MosdóDoblo Wine & Bar Budapest - BelsőDoblo Wine & Bar Budapest - Étel/italDoblo Wine & Bar Budapest - Étel/italDoblo Wine & Bar Budapest - Külső képDoblo Wine & Bar Budapest - Külső képDoblo Wine & Bar Budapest - Külső képDoblo Wine & Bar Budapest - Külső képDoblo Wine & Bar Budapest - Külső képDoblo Wine & Bar Budapest - BelsőDoblo Wine & Bar Budapest - Külső képDoblo Wine & Bar Budapest - BelsőDoblo Wine & Bar Budapest - BelsőDoblo Wine & Bar Budapest - BelsőDoblo Wine & Bar Budapest - BelsőDoblo Wine & Bar Budapest - BelsőDoblo Wine & Bar Budapest - BelsőDoblo Wine & Bar Budapest - Külső képDoblo Wine & Bar Budapest - Külső képDoblo Wine & Bar Budapest - Külső képDoblo Wine & Bar Budapest - BelsőDoblo Wine & Bar Budapest - Külső képDoblo Wine & Bar Budapest - BelsőDoblo Wine & Bar Budapest - Belső

Doblo Wine & Bar további értékelései

2016.03.12barátokkal
A minőségi italok a remek zenével kíválóan megteremtik egy kellemes este hangulatát. Megközelítése jó, a belvárosban, a bulinegyedben. Minőségben és árban is felsőkategória. Kíváló magyar borok, 1200-1900 Ft/pohártól(1,5dl), üveg borok 7000 Ft-20 0000 Ft. A sajttál remek. Vigyázzatok az...
2014.11.20barátokkal
A Doblohoz vegyes érzelmekkel viszonyulok, volt szerencsém a tulajjal együtt kóstolni egy pincében, ritka nagymellényű alak, nem nyert meg, sőt, épp ellenkezőleg. A hely viszont nagyon hangulatos, boltívek, nyers téglafalak, a borválaszték parádés, van némi borkorcsolya is. A DiVinoval...
Granada Hotel Kecskemét - Granada Élmények
Granada Élmények