Az átlagnál igényesebb, tisztább, megtervezettebb romkocsma

Doboz BudapestDoboz Budapest a térképen

2015. decemberben, barátokkal járt ittÉrtékelt: 2015. december 31.
A Doboz amolyan bulis prémium romkocsmának volt szánva, hatalmas és az átlagosnál sokkal rendezettebb beltér. Egyébként a romkocsma egyik lényeges vonása épp az, hogy potom pénzből ideiglenes ivót hozzanak létre, ez meg nagybefektetésnek tűnik. Hogy bejön-e a számítás, nem tudom, ottjártunk idején minden esetre nem sok vendég volt.
Demeter Csabától kértünk egy bort, konkrétan a Hanga cuvée-t, amivel két ízben is aranyat nyert az egri borász Bordeauxban a Challenge International de Vin nevű versenyen. Ez a bor is szerepelt ugyanis az egyébként elég szűk választékban, de kifogyott. Így egy deci Haraszty-Vallejo Irsai Olivért és egy deci Juhász Olaszrizlinget kértünk (az egri pincészetről van szó, nem az etyekiről.) Az utóbbi kellemes meglepetés volt. Juhászéknak korrekt boraik voltak mindig is, de ez több volt a korrektnél.
Nem láttam, hogy lenne konyhájuk, de amilyen nagy az egység, nem csodálkoznék rajta, ha erre is futotta volna a térből és a pénzből. Az ételrovatban az italválasztékot jutalmaztam. Lényegében 3,5 pontot érdemelnének, elvégre sem töményben, sem sörben nem nyújtanak átlag felettit, de felfele kerekítettem. A zene nem a mi ízlésvilágunkat tükrözte.
Kiszolgálás:Átlagos
Doboz Budapest - BelsőDoboz Budapest - BelsőDoboz Budapest - BelsőDoboz Budapest - BelsőDoboz Budapest - BelsőDoboz Budapest - BelsőDoboz Budapest - BelsőDoboz Budapest - BelsőDoboz Budapest - BelsőDoboz Budapest - BelsőDoboz Budapest - BelsőDoboz Budapest - Belső
Hotel Forrás Szeged - Fergeteges csobbanás
Fergeteges csobbanás