ZigZag: Kedvelt, olcsó kifőzde - Ebéd-Lelő Ételbár - Király utca Budapest

Ebéd-Lelő Ételbár - Király utca Budapest értékelése

Kedvelt, olcsó kifőzde

2018. novemberben, egyedül járt itt
Értékelt: 2019. április 15.
Nagyon egyszerű kivitelű, olcsó kifőzde a Király utcában. Az ételek mindegyike 1000 Ft alatti, ami manapság Budapesten nem rossz étkezési lehetőség. Valószínű emiatt elég népszerű is a hely, sokan érkeznek környékbeliek ételhordóval, elvitelre is. Emiatt viszonylag gyorsan el is fogynak az ételek, 3 óra magasságában már inkább a zárásra koncentrál a személyzet.
Rendelés és fizetés a pultnál történik, mivel az ételek az adott napra előre el vannak készítve, gyakorlatilag azonnal viheted és eheted is. Vannak normális székek, asztalok, de a falnál bárszékek vannak, helyhiányból fakadóan.
Alapvetően magyaros, jól ismert fogások (székelykáposzta, rántott hús, rántott sajt), extrák nélkül. A krumpli mirelit.
Népszerű a palacsinta, amelyet darabra lehet venni, 150 Ft a fahéjas, lekváros, míg a Nutellás egy hangyányit drágább (180 Ft). A palacsinta is előre le van sütve, rendeléskor töltik.
A pultos hölgy kedves, jó kedélyű, nemcsak a törzsvendégekkel.
Az ételkínálat átlagos, egynek elmegy, nagyjából menzás világ.
A helynek a tisztaság nem az erőssége, finnyásoknak nem ajánlom (tálcák, evőeszközök tisztasága kétes).

Ennyire tetszett: Átlagos

1067 Budapest
Király u. 96.

Vélemények ZigZag felhasználótól

2019. április 17.
Többször jártam már az M betűs amerikai gyorsétteremláncnak ebben az egységében, most álljon itt egy friss élmény. A hétvégi Glamour napok bevásárló-őrületében engem is elkapott a gépszíj, az utolsó helyszínként a Blaha Lujza téri Europeum Bevásárlóközpontban vásároltam. A főbejárattal szemben,...

2019. április 17.
Külseje alapján nem sok jót ígérő cukrászda Zuglóban, a Gizella és a Thököly út sarkán. Ez egy több éve működő, retró kioszk hangulatú mentes cukrászdáról van szó. Minden termékük cukormentes, ezen túlmenően vannak cukor- és glutén-(liszt) mentes és paleo sütemények, tortaszeletek is. Ezeket a...

2019. április 16.
Ezt a múzeumot a 9. kerületben, a Páva utcai zsinagógát körbeépítve alakították ki az ezredforduló éveiben. A Páva utcai egykor Budapest 2. legnagyobb zsinagógája volt. Egyfajta kicsit fura, sok kőből és üvegből álló modern épületcsoportot alakítottak ki, ferde, asszimetrikus megoldásokkal. A...