Az exkluzivitás nem minden

Edison & Jupiter BudapestEdison & Jupiter Budapest a térképen

2022. októberben, egyedül járt ittÉrtékelt: 2022. november 12.
A belváros szívében, a Vörösmarty térre kifutó Dorottya utca páros oldalán már több éve egy monumentális építkezés zajlik, talán jövőre elkészülnek. Eközben a szembe oldalon észrevétlenül megnyitott egy nagyon elegáns, szinte fényűző hangulatú kávézó. Már az ajtón belépve szembeszökő a gazdagságot és pompát sugalló aranyszínű dekorációk túltengése. A beltér kellemes, letisztult, modern, a hatalmas belmagasságnak köszönhetően a tágasság érzetét kelti.
Egy kávé és egy péksüti 2500 Ft-ba került, ami azért elég meredek szerintem, még a belvárosban is.
Mondjuk, finom volt mindkettő, de a péksütinek - kardamomos fonat, avagy bullar (1190 Ft) - ebből a fajtájából ettem már máshol jobbat is.
Volt még házi kalácska, croissant (1190 Ft), amit lehet vajjal, dzsemmel is kérni, mandulás pite, és néhány féle sütemény, pl. flódni, Jupiter galuska (Somlói galuska átirat süteményként) (1590 Ft).
Tartanak kézműves söröket is az Etyeki Sörmanufaktúrától.
A polcokon többféle prémium kategóriás, kézműves delikátesz termék is kapható, talán a külföldi vendégek számára lehet ez érdekes. Babits Pincészet tokaji aszúja, Royal Paté libamáj pástétom, Gabko chili szószok, Demeter csokoládék.
A két pultos kiszolgáló lány elég kimért volt, nem mosolyogtak, én meg kívülállónak éreztem magam.
Simán lehetne egy mintaszerű 5 pontos hely, ehhez adottak a feltételei, de nekem az össz-élmény hiányzott.
Edison & Jupiter Budapest - Külső képEdison & Jupiter Budapest - EgyébEdison & Jupiter Budapest - EgyébEdison & Jupiter Budapest - EgyébEdison & Jupiter Budapest - EgyébEdison & Jupiter Budapest - EgyébEdison & Jupiter Budapest - EgyébEdison & Jupiter Budapest - EgyébEdison & Jupiter Budapest - EgyébEdison & Jupiter Budapest - EgyébEdison & Jupiter Budapest - EgyébEdison & Jupiter Budapest - EgyébEdison & Jupiter Budapest - EgyébEdison & Jupiter Budapest - EgyébEdison & Jupiter Budapest - EgyébEdison & Jupiter Budapest - EgyébEdison & Jupiter Budapest - EgyébEdison & Jupiter Budapest - EgyébEdison & Jupiter Budapest - EgyébEdison & Jupiter Budapest - Egyéb
Royal Club Hotel Visegrád - Kedvezményes ár teljes előrefizetéssel
Kedvezményes ár teljes előrefizetéssel