Nehéz lenne szavakba foglalni...

Ensō Budapest BudapestEnsō Budapest Budapest a térképen

Kiváló 2021. decemberben, egyedül járt ittÉrtékelt: 2022. február 15.
Különleges, elvarázsolt hely a 8. kerületben, egykori népmosodában. A régi bérház kívülről nem mutat semmi egyedi arculatot, a kapun egy szokásos, rosszul kivilágított bérház udvarára érkezünk. A hátsó traktusban egy cselédlépcsőn lehet feljutni az étteremhez. Belépve a misztikus történet folytatódik-fokozódik.
Egy eldugott mesterkonyha működik itt, sosem hittem volna. Főleg ázsiai-japán vonal, keverve tradicionális magyar étkekkel, kreatív, friss, fiatalos és vagány. Egyszerűen üdítő, meglepő és izgalmas az egész! Fiatal a csapat, a pincérek és a szakácsok is.
Csak a hét 4 napján, keddtől péntekig esténként (16-22-ig) tartanak nyitva.
Mindössze 1 lapnyi az étlap, kb. 20 étel. 3 féle ramen leves (kacsa, curry, vegán) 3350-3850 Ft, snack-ek: kimchi, malacfüle, edamame (1050-1450 Ft), tapasok közös étkezésre ajánlva: fekete kagyló, beregi csirke yakitori, Szent Jakab kagyló és pisztráng, töltött káposzta, angus japán módra (2550-10500 Ft), végül szezonális desszertek.
Két dolgot bántam nagyon, egyrészt, hogy egyedül jöttem, másrészt, hogy nem bírok sokat enni, így csak mértékkel mertem válogatni. Cékla kimchi savanyítva, metélőhagymával (1450 Ft), brazil sajtos kenyérkéket (Pao de Queijo) 1050 Ft, kalamondin tarte sütit (1350 Ft) - a korábbi hokkaido tökös helyett most ez volt a szezonális gyümölcs, adag trüffel (1350 Ft) - csokis, banános, mogyorós - meglepetés ízekkel. Az ételek mellé almafröccsöt ittam. (650 Ft). Kötelező szervizdíj 12%.
A hangulat romkocsmás, belső szintezett beltér, múlt - jelen - jövő hármasa, vibráló, furcsa fények és árnyékok játéka. Lenyűgözött. A 2021. év legnagyobb meglepetése számomra.
Az épület első traktusában a Próbaüzem alternatív közösségi tér és kiállítóhely működik. Az Enso bejárata előtt érdemes egy pillantást vetni a régi liftre és a lépcsőházra is.
Hangulat:Kiváló
Ensō Budapest Budapest - EgyébEnsō Budapest Budapest - EgyébEnsō Budapest Budapest - EgyébEnsō Budapest Budapest - EgyébEnsō Budapest Budapest - EgyébEnsō Budapest Budapest - EgyébEnsō Budapest Budapest - EgyébEnsō Budapest Budapest - EgyébEnsō Budapest Budapest - EgyébEnsō Budapest Budapest - EgyébEnsō Budapest Budapest - EgyébEnsō Budapest Budapest - EgyébEnsō Budapest Budapest - EgyébEnsō Budapest Budapest - EgyébEnsō Budapest Budapest - EgyébEnsō Budapest Budapest - EgyébEnsō Budapest Budapest - EgyébEnsō Budapest Budapest - EgyébEnsō Budapest Budapest - EgyébEnsō Budapest Budapest - EgyébEnsō Budapest Budapest - EgyébEnsō Budapest Budapest - EgyébEnsō Budapest Budapest - EgyébEnsō Budapest Budapest - EgyébEnsō Budapest Budapest - EgyébEnsō Budapest Budapest - EgyébEnsō Budapest Budapest - EgyébEnsō Budapest Budapest - EgyébEnsō Budapest Budapest - EgyébEnsō Budapest Budapest - EgyébEnsō Budapest Budapest - EgyébEnsō Budapest Budapest - Egyéb

Ensō Budapest további értékelései

2022.10.31egyedül
Ha belépek valahová és blues szól, komfortérzésem egyből megnő 50%-al. A zen-buddhizmusban az elme felszabadulásának pillanatát, a megvilágosodást, a kreativitást szimbolizáló, laza ecsetvonással rajzolt körről elnevezett gasztro-kocsmában, japán megnevezéssel izakayában épp a Mannish Boy szólt...
2022.04.07a párjával
Na most ha valahová nagyon jót kellene írni, akkor ide. De hogyan is kezdjem amikor ZigZag felfedezte a helyet, akkor többször is próbálkoztam, de lepattantam mindig. Hol zárva volt, hol sajnálkozva közölték, hogy nincs hely és kész nem akarnak tömegeket kiszolgálni, ez nem népkonyha meg...
Hotel Eger Park - Egri kikapcsolódás
Egri kikapcsolódás