Mentesen, de mitől mentesen?

FitCandy - Viza utca BudapestFitCandy - Viza utca Budapest a térképen

Átlagos 2019. júliusban, egyedül járt ittÉrtékelt: 2019. július 24.
Kissé eldugott cukrászda és cukrászműhely a 13. kerület lakótelepi részén, a házak közötti kis sétányon. Korábban is működött itt egy cukrászda, évekkel ezelőtt megfordultam már itt, de a nevét nem tudom felidézni.
A névben a "fit" arra utal, hogy mindenféle mentes és egészséges(nek mondott) desszertet készítenek. Tortarendelésre is dolgoznak. Egy fiatal cukrászlány a tulajdonos, ő készíti a finomságokat.
Tetszett, hogy nem ugyanazokat a süteményeket láttam, vagy nemcsak azokat, amelyek a többi cukrászdában is szembe köszönnek. Példaképpen: vegán körtés pite, mangós-kókuszos sajttorta, Nutellás sült sajttorta, vegán trüffel kocka. Minden szelet mellé pontosan le volt írva, hogy mit tartalmaz, mitől mentes, hány gramm van benne az adott összetevőkből. A diétázók és az ételallergiások számára ezek nagyon fontos információk. Az árak az átlagnál magasabbak: 790-850-960 Ft-os szeletárak jellemzőek, amit én mentesség ide vagy oda, de egy kissé drágának találtam. Ami egy kis bizonytalanságot okoz nálam, a tortaszeletek állaga és színe alapján nem voltam arról meggyőződve, hogy minden alapanyag természetes összetevőkből áll-e. Ehhez még hozzájárul az íz utáni tapasztalás, így nekem az volt a benyomásom, hogy mesterséges adalékot, aromát tartalmazhatnak ezek a sütemények. Máshogy fogalmazva volt némi műíz érzetem.
Ami még érdekes, a reklámtábla szerint proteines és kollagénes desszerteket is készítenek itt.
Választásom a citrom tart-ra esett, kerek francia tortácska linzer alappal, itt tej-, cukor- és laktózmentesen készült (790 Ft). A citromíz egyáltalán nem volt átütő, nem karakteres. Annak ellenére, hogy cukormentes, nekem túl édes volt az ízhatás. A tészta állaga megfelelő, de kissé szárazkás. A krém nem járta át egyáltalán a tésztát.
A berendezés kellemes, vintage hangulatú, csajos, több kis asztalka, székes, színvilágban pink-fehér-némi feketével. Az asztalokon színes vázában (mű)virág, illetve újságcikk a helyről, illetve a tulajdonosról. Ez is reklám!
Ételek / Italok:Átlagos
Ár / érték arány:Gyenge
FitCandy - Viza utca Budapest - Külső képFitCandy - Viza utca Budapest - Étel/italFitCandy - Viza utca Budapest - Étel/italFitCandy - Viza utca Budapest - BelsőFitCandy - Viza utca Budapest - Étel/italFitCandy - Viza utca Budapest - Étel/italFitCandy - Viza utca Budapest - Belső
Alfa Hotel Miskolctapolca - Nyári vakáció
Nyári vakáció