Pozsonyi mákos kifli és citromfagyi

Fitlife Cukormentes Cukrászda BudapestFitlife Cukormentes Cukrászda Budapest a térképen

Átlagos 2019. májusban, egyedül járt ittÉrtékelt: 2019. november 16.
Régi vágású, cukormentes cukrászda a Király utca és a Vörösmarty utca kereszteződésnél amely egy régi típusú, polgári társasház utcafrontján került kialakításra.
A cukormentességtől eltekintve külső megjelenésre és ízkombinációra hagyományos, ún. fősodratú süteményeket, tortaszeleteket készítenek. Rendelésre egész torták, rendezvényekre komplex szortimentek elkészítését is vállalják.
Fagylaltból 12 féle közül lehetett választani, jellemzően hagyományos ízek: citrom, csokoládé, eper, bár érdekességképpen volt Dolce Latte (tejeskávé), mangó, rumosdió is.
A kiszolgálás eléggé lassú volt, mivel előttünk egy tortarendelés hosszadalmas és részletekbe menő megbeszélése zajlott jó ideje, így feltorlódott a "sor", csak idézőjelben, mert a rendelő vevő után csak ketten voltunk, de ezt az 1 főnyi személyzet nem tudta lekezelni, és összességében egy 1 perces vásárlásra így meglehetősen sokat kellett várakozni.
Helyben korlátozottak az étkezési, kávézási lehetőségek, gyakorlatilag az ablakban kialakított könyöklő pultnál lehet megtenni. Van egy másik bárszékes asztal is ugyan, de mivel az rá van tolva a fagyispultra, ott nem lehet leülni, mert az a vendégforgalom kiszolgálását tenné lehetetlenné, ugyanis a bárszéktől nem lehetne a fagyispulthoz odaállni.
Nagyrészben azokat a tortákat láttam itt is, amelyeket városszerte több cukormentes cukrászdában, ezek szerint ők is ugyanabból a forrásból rendelnek. A 600 Ft környéki szeletárakat nem tartom túlzónak, sőt a mentes sütik nagy része másutt már ennél 10-15%-kal (legalább) többe kerül. Ezekkel a süteményekkel az a problémám, hogy a cukor helyett egyéb édesítőszert használnak, viszont túlédesítik szerintem a legtöbb terméket, illetve az alapanyagok, összetevők nem minőségiek, továbbá a sütemények frissessége sem hibátlan, több napos sütik voltak itt is a pultban - teljes áron -, igaz, ezeket ránézésre felismertem és nem is választottam.
A termékcédulákra az áron kívül ki van írva, hogy mennyi cukrot, kalóriát tartalmaz, ami a diétázóknak hasznos információ.
A pozsonyi mákos kifli nálam már inkább péksüti kategória, mint sütemény, de az nem okozott csalódást, bár semmi emlékezeteset nem nyújtott.
A citromfagyi is kellemes volt, de nem átütő.
Ételek / Italok:Átlagos
Kiszolgálás:Átlagos
Hangulat:Átlagos
Fitlife Cukormentes Cukrászda Budapest - Külső képFitlife Cukormentes Cukrászda Budapest - Külső képFitlife Cukormentes Cukrászda Budapest - BelsőFitlife Cukormentes Cukrászda Budapest - BelsőFitlife Cukormentes Cukrászda Budapest - Étel/italFitlife Cukormentes Cukrászda Budapest - BelsőFitlife Cukormentes Cukrászda Budapest - BelsőFitlife Cukormentes Cukrászda Budapest - Étel/ital
Hotel Freya Zalakaros - Senior ajánlat fürdőbelépővel
Senior ajánlat fürdőbelépővel