A luxushotel kávézója

Kollázs Brasserie & Bar BudapestKollázs Brasserie & Bar Budapest a térképen

2015. decemberben, kollégákkal járt ittÉrtékelt: 2015. december 26.
Az 1907-ben épült Gresham Palota a magyar szecessziós építészet kiemelkedő jelentőségű épülete, amelyet az öt csillagos Four Seasons Hotel kialakítása során gyönyörűen felújítottak, megőrizve a régi épület minden szépségét. A hotel földszintjén a recepciótól jobbra nyílik a Gresham Kávéház a Páva Udvar épületrészben. A kávéház szintén évszázados múltra tekint vissza, a 20-as években itt működött a Gresham kör művészeti társulás.
Nagyon elegáns, stílusosan berendezett a kávéház, az a típusú hely, ahol kényelmetlenül érezném magam egy egyszerű farmerban vagy strandpapucsban, de őszintén szólva még irodai ruhában sem volt számomra otthonos. Márvány kandalló, szamovár, herendi porcelán, francia pezsgő, ezek tűntek a szemem elé, ahogy körbenéztem.
Az árak persze az egekben járnak. Egy kisüveges Szentkirályi ásványvíz 900 Ft-ba kerül + szervizdíj, a kávé 1200 Ft.
A Kollázsnál megismert süteményeket itt is felszolgálják.
A Kollázshoz képest itt a kiszolgálás és a hangulat is kissé merevebb, de nagyon udvarias a személyzet.
Ár / érték arány:Gyenge
Kollázs Brasserie & Bar Budapest - Külső képKollázs Brasserie & Bar Budapest - Étel/italKollázs Brasserie & Bar Budapest - Étel/italKollázs Brasserie & Bar Budapest - Étel/italKollázs Brasserie & Bar Budapest - Étlap/itallapKollázs Brasserie & Bar Budapest - BelsőKollázs Brasserie & Bar Budapest - BelsőKollázs Brasserie & Bar Budapest - BelsőKollázs Brasserie & Bar Budapest - BelsőKollázs Brasserie & Bar Budapest - BelsőKollázs Brasserie & Bar Budapest - BelsőKollázs Brasserie & Bar Budapest - BelsőKollázs Brasserie & Bar Budapest - Külső kép

Kollázs Brasserie & Bar további értékelései

2018.10.12barátokkal
A tavaly decemberben több ízben is sikerült eljutni a fővárosba, háromszor vagy négyszer, s minden alkalmat megragadtam, hogy jó helyeket kipróbáljak. December 22-én voltunk egy barátommal végre valahára a Kollázs nevű étteremben, ami egyszerűen pazar volt, persze nem is számítottunk másra....
Hotel Belenus Zalakaros - Belenusi pihenés félpanzióval
Belenusi pihenés félpanzióval