Rejtett bűvös kert

Füzér Udvar Pékség & Kávézó BudapestFüzér Udvar Pékség & Kávézó Budapest a térképen

2018. áprilisban, egyedül járt ittÉrtékelt: 2018. június 18.
Meglehetősen lelombozó, mondhatni haldokló környék, X. kerület, Kőbánya-Városközpont, egy kétszintes körfolyosós bérház földszintjén található ez a pékség és kávézó. Kijárattal és kiülős kis terasszal a ház belső udvarán. Nem tudom pontosan megfogalmazni, hogy mi rejlik benne, de volt egy felettébb kellemes, megnyugtató hangulata. A kert közepén árnyékot adó hatalmas, éppen virágzó gesztenyefa, tövében páfrányok.
Helyben sütik a tartósítószer- és adalékmentes kovászolt kenyereket, édes és sós péksütiket. Teljes kiőrlésű, Graham és tönkölybúzás termékeket is készítenek. Nemcsak 1-1 sütit készítenek így, hanem legalább egy tucatot, különféle töltelékkel. Barátságos árak, a speciális/egészséges péksütiket sem aranyárban mérik. A teljes kiőrlésű spenóttal töltött csavart 260 Ft-ba került. A papírpohárban felszolgált gépi kávé bár szintén olcsó, de gyengécske, a poháron lévő felirat megtévesztő, egyáltalán nem specialty kávéról van szó. Egy cappuccino 300 Ft-ba került, mivel tűzforró volt, amíg kihűlt, a belső kertben nézelődtem.
Ételek / Italok:Átlagos
Kiszolgálás:Átlagos
Hangulat:Kiváló
Ár / érték arány:Kiváló
Tisztaság:Átlagos
Füzér Udvar Pékség & Kávézó Budapest - Külső képFüzér Udvar Pékség & Kávézó Budapest - Külső képFüzér Udvar Pékség & Kávézó Budapest - Étel/italFüzér Udvar Pékség & Kávézó Budapest - Étel/italFüzér Udvar Pékség & Kávézó Budapest - Külső képFüzér Udvar Pékség & Kávézó Budapest - Étel/italFüzér Udvar Pékség & Kávézó Budapest - Külső képFüzér Udvar Pékség & Kávézó Budapest - Étel/italFüzér Udvar Pékség & Kávézó Budapest - Külső kép
Hunguest Hotel Pelion Tapolca - Pelion tavaszi hétköznapi akció
Pelion tavaszi hétköznapi akció