ZigZag: Igazán olasz fagyizó - Gelateria Vittorio Budapest

Gelateria Vittorio Budapest értékelése

Igazán olasz fagyizó

2018. novemberben, egyedül járt itt
Értékelt: 2018. november 18.
Lakásunk közelében fura módon az idei nyár végén, augusztus utolsó napján nyitott meg ez a vérbeli olasz fagyizó, amelynek tulajdonosa egy középkorú olasz férfiember, Vittorio. Úgy tűnik, ő valahogy ráérzett erre az idei, igencsak hosszúra nyúlt vénasszonyok nyarára, hiszen én még ezen a héten, novemberben is vettem nála fagyit, és jólesően nyaltam el az utcán sétálva a kellemes enyhe időben. Persze vannak nemzetek, akik azt vallják, miért ne lehetne télen is fagyizni, gondoljunk csak az oroszokra vagy az ukránokra.
Nincs túl sok íz (kb. tucatnyi, most ősszel 8-9 féle), de azok a népszerű klasszikusok közül kerülnek ki, én a pisztáciával kezdtem a kóstolást, de legjobban a Raffaello ízlett, ami valódi kókuszból és fehér csokoládéból készül Vittorio mesternél.
Egy adag - nem gombóc, hanem kenés - 350 Ft, de hatalmas adag, szerintem megvolt 8-9 deka, bár itt nincs méricskélés patikamérlegen.
Fagyin kívül kapható még néhány őshonos itáliai desszert, naponta változó kínálatban: csokis profiterol (400 Ft), szicíliai cannoli (350 Ft), citromtorta (460 Ft) és érdekességként a bigne' tiramisu névre hallgató süti (280 Ft), ami a profiterol és a tiramisu kombinációjának írható le, a profiterol fánkkehelybe töltik a tiramisu krémet.
Szintén nem láttam még itthon a a Chin8 Neri (azaz Chinnotto Neri) névre hallgató olasz dobozos kólát, ami itt szintén kapható (0,33 l 290 Ft-ért).
Vittorio nem beszél magyarul, de nagyon barátságos, a gyerekeket nagyon szereti, angolul lehet vele kommunikálni.

Ételek / Italok: Kiváló
Kiszolgálás: Kiváló
Hangulat:

Szeretnéd követni ZigZag felhasználót?    Igen

1132 Budapest
Visegrádi u. 6.

2020. február 13.
Picurka kis fagyizó a Nyugati közelében. Kellemes hangulatot nyújt a csempe, a két falatnyi szék meleg sárga színe. Bár csábító volt a fagylaltkínálat, átfagyva nem vágytam rá, majd nyáron. Inkább egy forró kávét és két süteményt választottam. Profiterolból négyféle is volt, pisztáciásat és...