Gluténmentes mentés

Gluténmentes Piac & Pékség BudapestGluténmentes Piac & Pékség Budapest a térképen

2023. februárban járt ittÉrtékelt: 2023. április 8.
Egy kicsit megtévesztő volt a megnevezés, amit a google térképen láttam, ez alapján jöttem ide, mivel nem pékség és nem is piac, hanem inkább egy kisbolt, egy delikátesz, ahol minden termékük gluténmentes. A helyszín a XI. kerület Fehérvári út, a Fonyód utcai megállónál kell leszállni a villamosról, buszról. Ők is részt vesznek egyébként a Munch ételmentő programban, de ahhoz tőlünk túl messze esik, hogy ha éppen van mentenivaló, akkor ugorjak gyorsan. Gluténmentes pékáruk, süteményekkel, valamint alapélelmiszerek is vannak, amelyet leginkább azok vásárolnak, akik otthon főznek, sütnek saját részre, nyilván így olcsóbban ki lehet hozni, mintha készterméket vásárolna az ember. A gluténmentességen túl tejmentes és cukormentes termékeik is vannak.

Készítenek többféle kalácsot (fonott kalács 1399 Ft), almás pitét, zserbót, kókuszgolyót és kókusztekercset, időszakosan bejglit, valamint többféle pogácsát (6390 Ft). Leginkább babkát szerettem volna, de az nem volt semmilyen ízben, pedig többfélét is szoktak sütni. Nem volt műízű a kalács, de a mentesség miatt sokkal drágább, mint egy normál pékáru.
Szombaton ebédidőben már nagyon le volt fosztva náluk a péksütik kínálata.
Hangulat:Átlagos
Gluténmentes Piac & Pékség Budapest - EgyébGluténmentes Piac & Pékség Budapest - EgyébGluténmentes Piac & Pékség Budapest - Egyéb
Vulkán Wellness Hotel és Kemping Celldömölk - Napi ár félpanzióval
Napi ár félpanzióval