Falatfánkok bódéja

Gömbi Streetfood BudapestGömbi Streetfood Budapest a térképen

2016. májusban, barátokkal járt ittÉrtékelt: 2016. május 9.
Lassan minden magyaros étekből street-food-ot kreálnak a vendéglátósok a piac nyomására, így nőhetett ki a járdából ez a kis bodega is a Jászai Mari térhez közel,a Szent István körúton.
Nagyon egyszerű a profilja: mini túrófánk gombócokat kínál sós és édes változatban különféle, mártogatósokkal utcán történő csemegézésre.
Én az édes változatot próbáltam ki elsőre. 6 db gombóc 380 Ft és 100 Ft-ért kérhetünk szószt hozzá, amibőle egyelőre 4 féle létezik. Csokiszószt kértem, barátnőm mangós-barackost.
A sósakhoz különféle sajtszószokat és barbecue öntetet kínálnak.
A fánkokat egy papírtölcsérbe pakolják, amiben kialakítottak egy kis "zsebet" a márogatósnak, kapunk hozzá egy pálcikát -rajta egy random üzenettel-, amire fel lehet szúrni és mehetünk is.
A szósz azonnal kilép medréből, amint belemártjuk a fánkot, mindig résen kell lenni :)
A fánkok finomak, bár 6 db nem egy világmegváltás és ha nem friss, picit szivacsosodik. A csokiszószt egy tégelyből nyomkodják, tipikus előregyártott csokiszósz. A mangós szósz is elég édes és nem túl valódi. A háziasabb, igazibb öntetek sokat lendítenének az összhatáson.
Kínálnak még kávét, teát, forró csokit és limonádét kíséretnek.
A kis bódé rendezettnek és tisztának tűnik kívülről, bár még csak egy hete nyitottak, így háborús állapotok nem uralkodhatnak.
A megjelenése jópofa a vigyorgó gombóccal a logóban, az étlap is áttekinthető, semmi bonyolítás.
Szerintem ötletes újítás ez az utcán ehető golyófánk, az is jó, hogy hajnali 2-ig nyitva tartanak az éjszakai életnek is kedvezve.
Ugyanakkor kétlem, hogy le tudna nyomni egy gyros-ost, amikor az ember egy görbe este után arra vágyik, hogy azonnali kalóriabevitellel fojtsa le az előzményeket :)
Kiszolgálás:Átlagos
Hangulat:Átlagos
Gömbi Streetfood Budapest - Étel/ital

Gömbi Streetfood további értékelései

2016.08.22a párjával
Jópofa ötlet a Gömbi. Mint neve is mutatja, gömbszerű fánkocskákat sütnek itt, sósat és édeset, az előbbi sajtos. Mellé lehet kérni szószt is. Adnak kóstolni is, ha kérünk. Egy adag hat golyócska, 380 forintot kell ezért fizetni, mellé 100 forint egy szósz, amit a tasak fülébe tesznek. A...
2016.05.08egyedül
A Szent István körúton a Másik Tejivóval szemben egy kis bódéban a közelmúltban nyílt új keletű gasztro-ötlet a Gömbi. Az elképzelés nagyon egyszerű, hogy hosszú távon mennyire lesz sikeres, még elválik. 6 db gömbit kínálnak 390 Ft-os egységáron, amelyekhez többféle öntetet, szószt lehet...
Park Inn by Radisson Sárvár Resort & Spa - Napi ár all inclusive ellátással
Napi ár all inclusive ellátással
2024.12.31-ig
Park Inn by Radisson Sárvár Resort & Spa