Élmények első kézbőlGasztronómia, utazás, programok... Engedd, hogy inspiráljunk!

New York-i pizza

Goodbar Buda (Pizza & Burger) BudapestGoodbar Buda (Pizza & Burger) Budapest a térképen

2026. áprilisban, egyedül járt ittÉrtékelt: 2026. április 8.
Ajánlom a helyet másoknak is!
A GoodBar pesti étterme a Kecskeméti utcában, a Kálvin tér közelében talán már több, mint 10 éve is működik. A 2., budai oldalon lévő éttermük az Internet bugyraiból jövő információk szerint 2023. novemberben nyitott, bár én későbbre tippeltem volna. Helyileg a Lövőház utca sétálóutcás szakaszának az északi végén helyezkednek el a saroképület szuterénjében. A korábbi években még egy bár működött itt, emlékszem, nyaranta párszor a teraszukon kóstolgattunk különböző italokat. De ez már a múlt!
A GoodBar elsősorban kézműves burgereiről vált ismertté, amelyek most is szerepelnek az étlapon, ezen belül is a GoodBurger signature hamburgerük és a GB Monster említhető, azonban kínálnak még New York-i stílusú pizzákat és egyéb street food fogásokat - hummusz tál, mártogatósok - is. Ha esetleg nem tudnátok, a New York-i stílusú pizza a nápolyi amerikai továbbgondolása, amit úgy terveztek, hogy útközben, akár egyetlen szeletet is kényelmesen meg lehessen enni anélkül, hogy eltörne. A pizza széle ropogós és aranybarna, de a közepe vékony és rugalmas, ún. foldable , kettéhajtható. Általában alacsonyabb hőmérsékleten sütik, mint a klasszikus nápolyi pizzát, így érik el a kívánt állagot. Ezek után, hogy így kiokosodtam én is, adta magát, hogy akkor a burger helyett inkább pizza legyen. A választásom a klasszikus Margherita pizzára esett (3000 Ft), ami a legolcsóbb pizzájuk. Itt megjegyzendő, hogy a Wolt futárszolgálattal is le vannak szerződve, ott viszont lényegesen magasabb árakkal dolgoznak. Ugyanez a pizza ott már 3800 Ft! Ezt a kis szórólapuk is alátámasztja, amit a pulton találtam, miszerint érdemes közvetlenül tőlük, a GoodBartól rendelni, mert így 25%-os áron rendelhetsz. Ezen kívül van törzsvásárlói programjuk is, applikációs pontgyűjtős megoldás.
Az italok véleményem szerint túlárazottak, a kis üveges Zero Cola 1000 Ft-ba került. A kerek 32 cm-es átmérőjű pizza korrekt volt, a feltét és a sajt nem gagyi, a szélét kissé megégették. A benti asztalok mellett teraszuk is működik, a vendégek többsége ott foglalt helyet. A környékbeliek körében népszerű étterem, egyre többen csatlakoztak be a törzsvendég programba is. A személyzet hölgy tagja egyáltalán nem volt kedves, a férfi pincér kötelességszerűen végezte a dolgát. Kötelező szervizdíj +10%. Ezek után azért lehetnének szerintem vendégcentrikusabbak. Összességében 4 pontot megér a hely, de nem kiemelkedő.
Milyennek találod ezt az értékelést?
Ételek / Italok:
Kiszolgálás:Átlagos
Hangulat:
Ár / érték arány:
Tisztaság:
Népszerű szállások a környéken
Szalajka Fogadó Szilvásvárad - Napi árak reggelis ellátással
Szalajka Fogadó Szilvásvárad
37.905 Ft / 2 fő / éjtől büféreggelivel
Hotel Korona Wellness Eger - Örökifjúság
Hotel Korona Wellness Eger
125.802 Ft / 2 fő / 2 éjtől félpanzióval
Hotel Eger Park - Kedvezményes ajánlat
Hotel Eger Park
90.000 Ft / 2 fő / 2 éjtől félpanzióval