ZigZag: Megérte Mexikóra szavazni - Gringos Amigos - Anker köz Budapest

Gringos Amigos - Anker köz Budapest értékelése

Megérte Mexikóra szavazni

2020. júliusban, egyedül járt itt
Értékelt: 2020. július 8.
Nem először járok itt, de nem is utoljára, abban biztos vagyok. Mostanában egyre jobban kedvelem a mexikói ételeket, bár továbbra sem a csípős ízek között mozgolódom, bár ennek a konyhának ez is egyik meghatározó eleme.
Az autós forgalomtól elzárt Anker köz mindig árnyékos, hangulatos belvárosi utcácska, így jó ötlet, hogy több asztalt is az utcára, a szabadba telepítettek ki.
A rendelésfelvétel a pultnál történik, mivel a burritót és a quesadillát már korábban teszteltem, ezúttal az enchilladát választottam, amely 2 frissen sült "palacsintába" tekert husit takar, paradicsomos szósszal, reszelt sajttal a tetején. A "palacsintákat" helyben, frissen készítik a vaslapokon.
Mellé a köret választható 2-2 féle rizs és bab közül, én paradicsomos-korianderes rizst és fekete babot kértem. A 4 féle húsos töltelék közül egyikbe édes sertést, a másikba csirkét kértem. Olyan féle ez a töltelék mint a pulled pork esetében a tépett husi, volt még marha és valamilyen csípős sertés is. Ha menüben kérjük - én úgy kértem -, akkor jár még hozzá egy adag saláta (jégsaláta, kukorica, paradicsom) vagy tortilla chips és újratölthető ital. Korianderes-lime-os öntetet kértem. Így összesen 2290 Ft-ot fizettem, az adagról annyit, hogy kb. a felét elcsomagoltattam. Az italok közül végigkóstoltam többet is, dinnye, passiógyümölcs, cukormentes (ez utóbbi jellegtelen szerintem), és legjobban tetszett a tejes alapú horchada.
A fűszerezés különösen tetszett.
A személyzet nagyon kedves, segítőkész és barátságos volt, azok számára is részletes információkat adtak, akik nem járatosak a mexikói konyhában. A tájékozódást a fali ételfotók is segítik.
A berendezés spanyol-mexikói hacienda hangulatot idéz, az egyik falrészen a vendégek üzeneteket hagyhatnak.

Ételek / Italok: Kiváló
Kiszolgálás: Kiváló
Hangulat: Kiváló

Szeretnéd követni ZigZag felhasználót?    Igen

1061 Budapest
Anker köz 2-4.

2019. április 4.
Mai vizsgálódásom tárgya a hely, többször elmentem már előtte, de mindig éppen jól voltam lakva és valahonnan valahová siettem talán. Most viszont célzatosan ide. Úgy általában egyetértek az ideírókkal az átlagosságot illetően, viszont a kiszolgálás olyan kedves, barátságos volt, hogy nem mehetek...