Jó hely, remek sörökkel

Hableány BudapestHableány Budapest a térképen

2015. júliusban, barátokkal járt ittÉrtékelt: 2015. július 31.
A Hableány aránylag új hely a Király utcában. Komoly italválasztékuk van főleg töményben, olyan tequilák, rumok, whiskeyk sorjáznak az itallapon, melyek egy részéről nem is hallottam, pedig rajta vagyok a témán.
Ez is egy nagyon pozitív jelenség, hogy egyre több olyan hely nyílik a kocsmanegyedben (pl Nappali bár, Pharma), ahol a töményválaszték messze túl megy a Johnny Walkeren, a Gordon’ds Ginen és a Havana Club rumon.
Ugyanakkor a Hableányt azért is szerettük, mert tartanak egy sor kézműves sört, az import sörökön kívül vagy tíz magyar tételt, s a jobbak közül, mert ugye az sem mindegy, hogy pillés Palóc sör van valahol vagy Róth Zoltánnak a remekei. Mi a Monyó főzdének egyik kiváló, erősen komlózott sörét ittuk, ha emlékezetem nem csal, akkor az Amerikai Szépséget, ami egy remekba szabott APA, azaz American Pale Ale.
Ittunk még Hableányt is csapolva, ami sajnos nem volt azonos a Legenda sörfőzde hableányával. Jó hely a hableány, a pultos lány is érdeklődő, kommunikatív volt, az árak sincsenek nagyon elszállva. Az ételrovat az italválasztékot jutalmazza.
Hableány Budapest - Étlap/itallapHableány Budapest - Étlap/itallapHableány Budapest - Étlap/itallapHableány Budapest - BelsőHableány Budapest - Külső kép
Prémium Hotel Panoráma Siófok - Irány a Balaton
Irány a Balaton