Franciska konyhája

Home of Franziska BudapestHome of Franziska Budapest a térképen

Kiváló 2019. szeptemberben, egyedül járt ittÉrtékelt: 2019. december 8.
Fiatalos, csajos, kellemes hangulatú, kicsit vintage stílusú kávézó és bisztró a Batthyány tér közelében. Korábban egy étterem működött itt, amely napi menüt is kínált, így egy kicsit meglepődtem, amikor a Franziskát találtam a helyén.
A bejárat előtt kiülős terasz is üzemel.
Az ételkínálat elég sokszínű, hideg és meleg, illetve édes és sós reggeliket kínálnak. Tojásételek, toast-ok, szendvicsek, egg benedict, házi granola, waffel, croissant vajjal és dzsemmel (750-1700 Ft, ital nélkül). Ebédidőben egyszerűbb, de laktató, egészséges és könnyed brunch fogásokat kínálnak. Van napi leves (krémelves idényzöldségből 950 Ft), berber kuszkusz kecskesajttal, datolyával, quinoa saláta, pesztós tészta (főételek 1800-2200 Ft). Frissen préselt gyümölcs- és zöldségleveket, smoothie bowl-okat is választhatunk.
Gyümölcsös tápióka pudingot kóstoltam, ami tejmentes, hiszen kókusztejből készül. A napi sütikínálatban is többféle mentes desszert szerepel.
Nagyon finom, bársonyos kávét főznek, a kiírás szerint specialty kávézó, de egyáltalán nem éreztem savasnak. Az eszpresszó 500 Ft, a cappuccino 650 Ft, a latte mérettől függően 600-700-800 Ft.
Nagyon kedves, barátságos, szívélyes kiszolgálás.
Árban a drágább, de legalábbis a felső-középkategóriás helyek közé tartozik (a maga nemében).
Hangulat:Kiváló
Home of Franziska Budapest - Külső képHome of Franziska Budapest - Külső képHome of Franziska Budapest - Külső képHome of Franziska Budapest - Étlap/itallapHome of Franziska Budapest - Étlap/itallapHome of Franziska Budapest - BelsőHome of Franziska Budapest - BelsőHome of Franziska Budapest - Étel/italHome of Franziska Budapest - Étel/italHome of Franziska Budapest - BelsőHome of Franziska Budapest - Étlap/itallapHome of Franziska Budapest - BelsőHome of Franziska Budapest - Étel/italHome of Franziska Budapest - BelsőHome of Franziska Budapest - MosdóHome of Franziska Budapest - Mosdó

Home of Franziska további értékelései

2022.04.19barátokkal
A Batthyány tértől párperces sétára lévő Franziska hangulatos, csúcsidőben kifejezetten nyüzsgő hely. Különösen hétvégén furcsa egy kicsit, de a reggelit sajnos csak 11.45-ig lehet kérni, utána vált a konyha ebédre, így érdemes időben érkezni. Nem kifejezetten olcsó, de nem is különösebben...
Ambient Hotel Sikonda - Nyugdíjas ár félpanzióval
Nyugdíjas ár félpanzióval