Korrekt, fősodratú, hangulatos magyar étterem

Hungarikum Bisztró BudapestHungarikum Bisztró Budapest a térképen

2015. decemberben, barátokkal járt ittÉrtékelt: 2015. december 16.
A Hungaricum bisztrót már kinéztem magamnak pár éve, 2014-be ide terveztem a választási baráti eredményvárót, de teltházuk volt, illetve ha nem is teltház, de annyi biztos, hogy 10-12 főre nem tudtak már asztalt ígérni. (Így kötöttünk ki a Bujdosó székelyben, de ez nem tartozik szorosan a tárgyhoz.) A minap végre sikerült ide is eljutni egy kedves baráti társasággal, miután a Café Mayer tele volt.
A kiszolgálás kiváló, egyből összetoltak nekünk asztalokat, kaptunk egyfajta magasra nőtt, külalakra piskótára emlékeztető kenyérlángosszerűséget fűszeres tejfellel, finom volt. Ettünk többféle fogást, jómagam brassói aprópecsenyét (ha nagyon akarnám, tudnék rajta fogást találni, a nyers fokhagyma ízét nem mindenki díjazza, de én viszont kifejezetten szerettem - ez volt a vezéríz az ételben). A rántott fogas korrekt volt, nemkülönben a rántott csirkecomb, a desszertek s a köretek dettó.
Sajnos szokás szerint kormánynál ültem, így aztán nem tudtam élni a kedves gesztusukkal, egy kis kupica Kárpátia márkájú körtepálinkát kínáltak mindenkinek zárásul a ház ajándékaképpen.
A beltér szeretni való, magyaros, az étlap áttekinthető, nem erőltetetten hosszú, s persze elsősorban a klasszikus magyar konyha fogásait kínálja.
Az árak belvárosiak, de megfizethetőek. Az minden esetre érződik, hogy elsősorban a turistákra építenek.
Jól éreztük magunkat a Hungarikum bisztróban, ajánljuk másoknak is.
Ételek / Italok:Átlagos
Hungarikum Bisztró Budapest - Étel/italHungarikum Bisztró Budapest - Étel/italHungarikum Bisztró Budapest - Étel/italHungarikum Bisztró Budapest - Étel/italHungarikum Bisztró Budapest - Étel/ital

Hungarikum Bisztró további értékelései

2017.10.08gyerekekkel
Ez a hely, a kockás abroszával, a régi kocsma és a mai étterem keverékét sugallja. Viszont tisztasága, a vendéglátásuk profizmusa, valóban -Hungarikum-, a maga egyszerű eleganciája, a teríték, minden a vendégért van biztosítva. Az ételek minősége és mennyisége is minden igényt kielégít. Remek...
Hotel Kumánia Kisújszállás - Pünkösdi kikapcsolódás
Pünkösdi kikapcsolódás