Titokzatos kávézó

Irkafirka Kávézó BudapestIrkafirka Kávézó Budapest a térképen

Kiváló 2018. októberben, egyedül járt ittÉrtékelt: 2018. november 18.
Egy igazán cuki kis kávézó az Egyetem tér közelében. Lehet, hogy én nem figyeltem jól, de számos alkalommal elsétáltam már itt a Szerb utcában anélkül, hogy észrevettem volna a létezését. Valamelyik internetes ajánlóban olvastam róluk pozitív beszámolót, ennek alapján kerestem fel.
A Loch Ness Pub melletti üvegportál az övék. Pici belső tér, fenyőlépcső vezet fel a galériára. Kedves, barátságos, fiatalos belső tér, kint kis terasz egy asztalkával, 2 székkel. A fiatal pultos hölgy közlékeny, kedves, mosolygós. Finom a kávé is. A csésze és az alj különleges, barna-fehér pöttyös, vintage stílusú. A beltérben is bejön a vintage, de nincs túltolva.
Az italokban prémium kategóriás itókákat tartanak: Fentimans üdítők (cola, tonik, gyömbérsör), Or Tea? teákat (550 Ft), a pannonhalmi Vis Vitalis ásványvizeit. Szerény ételkínálat, átlag feletti árakon: croissant 350-450 Ft, omlett 890-990 Ft, szendvicsek 590-690 Ft-ért. A péksüteményeket nem helyben sütik, hanem hozatják, sajnos elfelejtettem megkérdezni, hogy melyik pékségből, de nem tűntek különlegesnek.
Kávéból világos és közepes pörkölésű közül lehet választani, én az utóbbit kértem, egy eszpresszó 380 Ft-ba került, a cappuccino 550 Ft.
Az ablakból mindenféle programújságokat lehet elvinni.
Hangulat:Kiváló
Irkafirka Kávézó Budapest - Külső képIrkafirka Kávézó Budapest - BelsőIrkafirka Kávézó Budapest - BelsőIrkafirka Kávézó Budapest - BelsőIrkafirka Kávézó Budapest - BelsőIrkafirka Kávézó Budapest - Étel/italIrkafirka Kávézó Budapest - Étel/italIrkafirka Kávézó Budapest - Étel/italIrkafirka Kávézó Budapest - Étel/italIrkafirka Kávézó Budapest - Étlap/itallapIrkafirka Kávézó Budapest - Étlap/itallap
Hotel Aquarell Cegléd - Legjobb ár
Hotel Aquarell Cegléd
Kikapcsolódás Kiskőrösön korlátlan gyógyfürdőzéssel, félpanziós ellátással
Hotel Imperial Gyógyszálló Kiskőrös
Silver Hotel Hajdúszoboszló - Nyári Silver Napok