Ulysses szelleme Budapesten

James Joyce Irish Bar & Gastro BudapestJames Joyce Irish Bar & Gastro Budapest a térképen

Kiváló 2023. októberben, barátokkal járt ittÉrtékelt: 2024. január 6.
James Joyce a leghíresebb ír szerző, író, költő, a róla nevezett vérbeli ír pub az Arany János utcai metrómegállónál, a szépen felújított Podmaniczky téren találhat. Nem is értem, korábban hogy nem jártunk még itt? Kiváló hangulat, barátságos légkör fogadott bennünket, bár mi voltunk az egyetlen magyarok. A pultban a személyzet - ír zöld pólóban - és a népes vendégkör is mind külföldiekből állt, nemcsak írek, amerikaiak, spanyolok is voltak. Nagy beszélgetés, nevetés töltötte be a teret, melynek berendezése a tipikus brit kiskocsmák hangulatát hozta. Sötétbarna és mahagóni faburkolatos berendezés, a falakon számtalan kép, fotó, régi falióra, berendezési tárgyak.
A rövid bisztrós étlapon fish & chips (4500 Ft), BBQ csirkeszárnyak (2000 Ft), 4 féle hamburger chips-szel (4000-4250 Ft), grillezett sajt (1500 Ft), ír kolbász Guinness mártással (4500 Ft), valamint James Joyce ír reggelije (4500 Ft) szerepelt. 4 féle ír sört csapoltak a pultban, a jól ismert fekete Guinness mellett O'Hara vörös és világos, Hop House komlós, valamint Falling Apple almás cider. Természetesen nem deciben, hanem pintben mérnek, 1800-1900 Ft-os árfekvésben. 10 féle ír whiskyt tartanak, 4 cl 1600-4000 Ft között.
Az általam választott O'Hara vörös ismét nagyon kellemesnek bizonyult, bár ezt már korábban máshol is kóstoltam.
A kiszolgálás is igazán kedves volt, még azon is elviccelődtünk, hogy az egyik pultos úriember hasonlított Joyce-ra, legalábbis az étlap elején lévő arcmás rajzra.
Nagyon tetszett a James Joyce pub, szívesen jövünk ide máskor is.
Hangulat:Kiváló
James Joyce Irish Bar & Gastro Budapest - BelsőJames Joyce Irish Bar & Gastro Budapest - BelsőJames Joyce Irish Bar & Gastro Budapest - BelsőJames Joyce Irish Bar & Gastro Budapest - Étel/italJames Joyce Irish Bar & Gastro Budapest - BelsőJames Joyce Irish Bar & Gastro Budapest - Étlap/itallapJames Joyce Irish Bar & Gastro Budapest - Étlap/itallapJames Joyce Irish Bar & Gastro Budapest - Étel/italJames Joyce Irish Bar & Gastro Budapest - Étel/italJames Joyce Irish Bar & Gastro Budapest - Étel/italJames Joyce Irish Bar & Gastro Budapest - Étel/italJames Joyce Irish Bar & Gastro Budapest - BelsőJames Joyce Irish Bar & Gastro Budapest - Étel/italJames Joyce Irish Bar & Gastro Budapest - MosdóJames Joyce Irish Bar & Gastro Budapest - MosdóJames Joyce Irish Bar & Gastro Budapest - BelsőJames Joyce Irish Bar & Gastro Budapest - Külső képJames Joyce Irish Bar & Gastro Budapest - EgyébJames Joyce Irish Bar & Gastro Budapest - BelsőJames Joyce Irish Bar & Gastro Budapest - BelsőJames Joyce Irish Bar & Gastro Budapest - Belső
Hotel Residence Siófok - Tavaszi áreső
Tavaszi áreső