Augusztusi fröccs másképp

Kabar Kert Borbár - Selyemgombolyító Gourmet Garden BudapestKabar Kert Borbár - Selyemgombolyító Gourmet Garden Budapest a térképen

Kiváló 2021. augusztusban, barátokkal járt ittÉrtékelt: 2022. február 5.
Óbudán a Miklós téren a tízemeletes panelházak rengetegében megbújva egy olyan titkos kertbe lépünk itt be, amelynek én még a létezéséről sem tudtam. A borostyánnal és egyéb futónövényekkel gazdagon befuttatott, a kert belsejében elhelyezkedő különleges ovális épület egykor selyemmanufaktúraként üzemelt, ma a textilipar ritkaságszámba menő ipari emléképülete, amely az 1780-as években épült. Azóta többször átépítették, illetve a háborús károk után restaurálták. Jelenleg az épületet rendezvényhelyszínként hasznosítják. A borbár a kertben lévő pavilonok egyikében kapott helyet, ez van legközelebb a bejárathoz. Egy nagyon kedves, vagány hölgy szolgált ki a pultban. Mivel én vezettem, így nekem be kellett érnem egy alkoholmentes almafröccsel, ami nagyon frissítő volt az augusztusi hőségben. De amúgy a kertnek is van sok árnyékos része. 3 dl 330 Ft-ba került, illetve a környezettudatosság jegyében visszaváltható re-poharakba töltik az italokat, melynek betétdíja 300 Ft. A pohár nagyon jól nézett ki, zöld levelekkel mintázott, így én 1 db-ot megváltottam és hazahoztam, azóta is használjuk itthon.
Alkoholmentes italok terén van többtucatnyi ízben limonádé (3 dl- 590 Ft, 5 dl 990 Ft), példaképpen sárgadinnyés, blue Curacao, rózsa, gránátalma; szörpök, kávé, mindenféle izgalmas ízesített latte (890 Ft), forró csoki (ősszel) (890 Ft), tea. Nemcsak borok, hanem francia pezsgő is akad.
Hétköznap 16 órától tartanak nyitva, hétvégén déltől. Októbertől tavaszig "téli szünetet" tartanak, hiszen az egész rész egy szabadtéri kerthelyiség.
A mosdó-WC konténeres megoldással biztosított, a főépületbe nem lehetett bemenni (sajnos).
Nagyon szuper hely, annyira hangulatos!
Hangulat:Kiváló
Tisztaság:Átlagos
Kabar Kert Borbár - Selyemgombolyító Gourmet Garden Budapest - EgyébKabar Kert Borbár - Selyemgombolyító Gourmet Garden Budapest - EgyébKabar Kert Borbár - Selyemgombolyító Gourmet Garden Budapest - EgyébKabar Kert Borbár - Selyemgombolyító Gourmet Garden Budapest - EgyébKabar Kert Borbár - Selyemgombolyító Gourmet Garden Budapest - EgyébKabar Kert Borbár - Selyemgombolyító Gourmet Garden Budapest - EgyébKabar Kert Borbár - Selyemgombolyító Gourmet Garden Budapest - EgyébKabar Kert Borbár - Selyemgombolyító Gourmet Garden Budapest - EgyébKabar Kert Borbár - Selyemgombolyító Gourmet Garden Budapest - EgyébKabar Kert Borbár - Selyemgombolyító Gourmet Garden Budapest - EgyébKabar Kert Borbár - Selyemgombolyító Gourmet Garden Budapest - EgyébKabar Kert Borbár - Selyemgombolyító Gourmet Garden Budapest - EgyébKabar Kert Borbár - Selyemgombolyító Gourmet Garden Budapest - EgyébKabar Kert Borbár - Selyemgombolyító Gourmet Garden Budapest - EgyébKabar Kert Borbár - Selyemgombolyító Gourmet Garden Budapest - Egyéb
Hotel Eger Park - Kedvezményes ajánlat fürdőbelépővel
Kedvezményes ajánlat fürdőbelépővel