Pálcikával a körúton

Kanpai Izakaya Japán Bistro BudapestKanpai Izakaya Japán Bistro Budapest a térképen

Kiváló 2015. júliusban, egyedül járt ittÉrtékelt: 2015. július 8.
A Kanpai Izakaya japán bisztró meglátogatását már terveztem egy ideje, most végre sor került rá. Tavaly ősszel nyitottak, a tulajdonosi hátteret a Fuji étterem adja, akik immáron évtizedek óta meghatározóak a minőségi japán konyha tekintetében Budapesten.
A Szent István körút 5. kerületi oldalán található az étterem, most nyáron kiülős teraszuk is van, de a 37 fokos hőségben inkább a klimatizált belső teret preferáltam, aminek nagyon kellemes, igazi japános hangulata van, egyszerre letisztultan elegáns, de ugyanakkor barátságos, emberközeli is. A falon színes festmények, a plafonon lampionok.
Azt nem tudom, hogy minden alkalmazottjuk ilyen, vagy csak nekem volt szerencsém, de az engem kiszolgáló fiatal hölgy (a számla alapján Flóra a neve) roppant szimpatikus és kedves jelenség volt, ha vendéglátással foglalkoznék, én is szívesen alkalmaznám őt. Mosolygott, ismerte az étlapot, ismerte az ételeket, tudott tanácsot adni, javasolni, de mégsem tukmált rám semmit, majd az étkezés után is kedvesen érdeklődött, hogyan ízlettek a fogások.
Mivel csak valami laza, könnyed estebédre vágytam, sült gyozát kértem (5 db sült kis táska, fűszeres hússal töltve, szósszal, némi cékla díszítéssel), majd desszertként a wagashi to kudamono névre hallgató édességet, ami 2 db joghurtos kocka, friss gyümölcsökkel.
Az ételek elég kis adagok, így ha valaki tartalmas étkezésre vágyik, annak mindenképpen több fogást kell választania, és ezek között kiadósabb ételeket, leginkább udont (tésztás leves) is érdemes kérni. Az étlapon természetesen rendkívül széles választékban szerepelnek a különböző szusik, sashimik, de én ezeknek nem vagyok igazán nagy kedvelője. A többi klasszikus japán fogás is kapható. Több féle kushiage (nyárson sült húsok) is van, legközelebb ezeket fogom tesztelni, azt hiszem.
Egy adag zöld teával együtt valamivel 3000 Ft felett fizettem (szervizdíj nincs), azaz nem tartozik éppen az olcsó helyek közé.
A mosdó az emeleten található, az is tiszta és rendezett volt.
Mindenképpen ajánlom az étteremet, az ételek is nagyon finomak voltak, a kiszolgálás is maximálisan rendben volt, azaz teljes mértékben elégedetetten távoztam.
Hangulat:Kiváló
Kanpai Izakaya Japán Bistro Budapest - Külső képKanpai Izakaya Japán Bistro Budapest - BelsőKanpai Izakaya Japán Bistro Budapest - BelsőKanpai Izakaya Japán Bistro Budapest - BelsőKanpai Izakaya Japán Bistro Budapest - BelsőKanpai Izakaya Japán Bistro Budapest - BelsőKanpai Izakaya Japán Bistro Budapest - Étel/italKanpai Izakaya Japán Bistro Budapest - BelsőKanpai Izakaya Japán Bistro Budapest - Étel/italKanpai Izakaya Japán Bistro Budapest - Étel/italKanpai Izakaya Japán Bistro Budapest - Étel/italKanpai Izakaya Japán Bistro Budapest - Étel/italKanpai Izakaya Japán Bistro Budapest - Étel/italKanpai Izakaya Japán Bistro Budapest - BelsőKanpai Izakaya Japán Bistro Budapest - BelsőKanpai Izakaya Japán Bistro Budapest - BelsőKanpai Izakaya Japán Bistro Budapest - MosdóKanpai Izakaya Japán Bistro Budapest - EgyébKanpai Izakaya Japán Bistro Budapest - BelsőKanpai Izakaya Japán Bistro Budapest - BelsőKanpai Izakaya Japán Bistro Budapest - BelsőKanpai Izakaya Japán Bistro Budapest - Étlap/itallapKanpai Izakaya Japán Bistro Budapest - BelsőKanpai Izakaya Japán Bistro Budapest - BelsőKanpai Izakaya Japán Bistro Budapest - BelsőKanpai Izakaya Japán Bistro Budapest - Külső képKanpai Izakaya Japán Bistro Budapest - EgyébKanpai Izakaya Japán Bistro Budapest - Külső képKanpai Izakaya Japán Bistro Budapest - Külső képKanpai Izakaya Japán Bistro Budapest - BelsőKanpai Izakaya Japán Bistro Budapest - Külső képKanpai Izakaya Japán Bistro Budapest - Külső képKanpai Izakaya Japán Bistro Budapest - EgyébKanpai Izakaya Japán Bistro Budapest - BelsőKanpai Izakaya Japán Bistro Budapest - BelsőKanpai Izakaya Japán Bistro Budapest - Belső

Kanpai Izakaya Japán Bistro további értékelései

2016.05.08a párjával
Az Izakaya japán bisztróban ritkábban járunk, mint ahányszor kedvünk lenne hozzá, mert az árai elég borsosak. Az ár/érték arány ennek ellenére jó, hiszen kiváló és drága alapanyagokból dolgoznak. Legutóbb egy halas menüsorra ültünk be. Egy nagy pohár üdvözlő koktéllal kezdődött, könnyed, kissé...
2015.04.02a párjával
Sok jóból kitűnő élmény ismét. Örömteli, hogy színesedik a főváros távolkeleti bisztrópalettája. Legutóbb a Kanpay Izakaya nevű egységbe látogattunk el, mely létrejötte óta szerepel a meglátogatandó helyek TOP 100-es listáján, az élbolyban méghozzá. Rendeltünk shi take gombát, csirkebőrt,...
Hotel Járja Hajdúszoboszló - Nyugdíjas akció, nem csak nyugdíjasoknak
Nyugdíjas akció, nem csak nyugdíjasoknak
Hotel Járja Hajdúszoboszló
Hotel Magistern Siófok - Napi árak reggelis ellátással