Keleti misztériumok

Kardamom Kávézó & Teaház BudapestKardamom Kávézó & Teaház Budapest a térképen

Kiváló 2022. februárban, egyedül járt ittÉrtékelt: 2022. február 15.
A Lövőház utca Mammuttól távolabbi végén található, ahol a sétálóutca visszavált autós forgalmú útra. Egy kis pincehelyiség, ami főleg a fiatalok körében örvend nagy népszerűségnek.
Teákból mindenfélét kínálnak, de egy-egy típus csak néhányat, nekem ez szimpatikus, hogy nem egy több százas listából kellene válogatni, amit be sem tud fogadni az ember. Fekete tea Ceylonból (Sri Lanka), Kínából, gyümölcstea kandírozott ananásszal, pirított mandulával, fűszeres eperrel, zöld tea Kínából jázminnal, fügével, goji bogyóval, brazil maté tea mézzel, fehér tea, dél-afrikai rooibos, menta tea, zufa tea a Földközi-tenger vidékéről (ez utóbbiról még nem is hallottam, kerti izsópból készülő gyógytea). A teákat kancsóban szolgálják fel, 1 vagy 2 főre (850/1250 Ft).
A kávék kínálata is izgalmas, de van forró csoki is, sőt aki némi alkoholra vágyik, az sem marad itt hoppon, hiszen Mészáros Pál szekszárdi borász palackozott boraiból többfélét is kínálnak, illetve Villányól Gere Attila 2 féle borát.
Ha már Kardamom, akkor én egy kardamomos kávét választottam, de "újra-tervezve" az itallaphoz képest, mézzel, tejhabbal, fahéjjal és persze kardamommal (690 Ft). A sütemények között volt pisztáciás és tradicionális mézes baklava, többféle marlenka, melyek közül a citromos a legnépszerűbb, én pedig egy meleg kókuszos szír grízsütit választottam (590 Ft).
Ha mindez nem lenne elég. lehet vízipipázni is, amelyet az egyik szomszédos asztalnál ki is próbáltak.
A berendezés nagyon barátságos, meghitt, az egyik falon egy kis keleti-arab vitrint alakított ki a tulajdonos, aki szíve-lelke ennek a kedves helynek. Különleges hangulatú, egyedi kávézó.
Kötelező szervizdíj nincs.
Pénteken-szombaton érdemes asztalt foglalni, mert általában telt ház van.
Hangulat:Kiváló
Ár / érték arány:Kiváló
Kardamom Kávézó & Teaház Budapest - EgyébKardamom Kávézó & Teaház Budapest - EgyébKardamom Kávézó & Teaház Budapest - EgyébKardamom Kávézó & Teaház Budapest - EgyébKardamom Kávézó & Teaház Budapest - EgyébKardamom Kávézó & Teaház Budapest - EgyébKardamom Kávézó & Teaház Budapest - EgyébKardamom Kávézó & Teaház Budapest - EgyébKardamom Kávézó & Teaház Budapest - EgyébKardamom Kávézó & Teaház Budapest - EgyébKardamom Kávézó & Teaház Budapest - EgyébKardamom Kávézó & Teaház Budapest - EgyébKardamom Kávézó & Teaház Budapest - EgyébKardamom Kávézó & Teaház Budapest - EgyébKardamom Kávézó & Teaház Budapest - EgyébKardamom Kávézó & Teaház Budapest - EgyébKardamom Kávézó & Teaház Budapest - EgyébKardamom Kávézó & Teaház Budapest - EgyébKardamom Kávézó & Teaház Budapest - EgyébKardamom Kávézó & Teaház Budapest - EgyébKardamom Kávézó & Teaház Budapest - EgyébKardamom Kávézó & Teaház Budapest - EgyébKardamom Kávézó & Teaház Budapest - EgyébKardamom Kávézó & Teaház Budapest - EgyébKardamom Kávézó & Teaház Budapest - EgyébKardamom Kávézó & Teaház Budapest - EgyébKardamom Kávézó & Teaház Budapest - EgyébKardamom Kávézó & Teaház Budapest - EgyébKardamom Kávézó & Teaház Budapest - EgyébKardamom Kávézó & Teaház Budapest - EgyébKardamom Kávézó & Teaház Budapest - EgyébKardamom Kávézó & Teaház Budapest - EgyébKardamom Kávézó & Teaház Budapest - EgyébKardamom Kávézó & Teaház Budapest - Egyéb
Hotel Nagyerdő Debrecen - Nyugdíjas napok
Nyugdíjas napok