ZigZag: Kész átverés show, kínai módra - Kelly's Wok Food Budapest

Kelly's Wok Food Budapest értékelése

Nem ajánlom a helyet másoknak!

Kész átverés show, kínai módra

2019. márciusban, kollégákkal járt itt
Értékelt: 2019. március 30. - 2 látogató hasznosnak vélte az értékelést
Ez egy immáron több éve működő népetető a Károly körút Zsinagógával szembeni kanyarulatában, szóval nagyon forgalmas, központi helyen található.
Az ételkínálat a tipikus kínai gyorsbüfék előre elkészített ételei, de tényleg szó szerint mind kinézetre, mind ízre egy az egyben ugyanazt kapod, de mindez all you can eat, azaz "bármennyit ehetsz" verzióban, árban 3490 Ft-ért (megjegyzem, jelenleg ennyi, mert az évek során folyamatosan kúszott fel ez az ár, talán 2490-ről indultak max. 3 éve). Ez italárakat nem tartalmaz.
Aki nem ezt választja, az kérhet 1 adag ételt is, de ebben az esetben mindenféle speciális szabály szerint történik az árazás, amelyek között a több nyelvű, de összességében követhetetlen táblák alapján kellene eligazodni: mi számít kis és nagy adagnak, ránézésre és mérés alapján, ne legyen púpozva a tányér, legyen benne köret is, mi számít, mi nem számít köretnek, sushit ez esetben nem ehetsz... stb.
Van ramen leves is (1400 Ft), továbbá a sushi a nagy sláger, amelynek szintén külön árazása és szabályai vannak, ha nem all you can eat-ben eszel itt.
Mi a fő gond a hellyel? Gagyi, nem minőségi, olcsó alapanyagokból dolgoznak, maradvány, nyesedék húsokból. A bundázott, sült húsok, zöldségek, tavaszi tekercs tocsognak a zsírban. Mivel a tálalók nem melegítettek, az ételek mind kihűltek, hidegek, élvezeti értéküket vesztik. Erre megoldásként 2 mikró van kihelyezve, ahol minden vendég saját magának melegítheti az ételt. Ez egy étterem elvileg, szóval elég erős a képzavar.
A sushik sem frissen készültek, ami ennél az ételnél egyfajta alapkövetelmény, és nincs megfelelő hűtésük. Az, hogy berakják a műanyag búra alá, nem biztosítja az élvezeti érték fennmaradását és a frissességet.
A pénztárnál egy kínai hölgy, a pultban egy kínai úr volt, akik azon is eltanakodtak, hogy van-e gyerekkedvezmény, ennek mi a feltétele, és akkor tulajdonképpen mennyibe is kerül. (Leírva sehol nincs!).
Összességében nem tartom tisztességes és átlátható helynek, látszólag olcsó, de valójában egy nagy lehúzás, a kaja pedig finoman szólva felejthető.

Ennyire tetszett: Gyenge

Szeretnéd követni ZigZag felhasználót?    Igen

1052 Budapest
Károly körút 16.

2019. november 8.
Ha enni van kedvetek, és éppen valami gyorsat, akkor itt is lehet. Kifejezetten nem ajánlom, nincs miért, de ha itt tör rád a tűrhetetlen éhség, ne tartsd vissza magad! A szisztémán nem érdemes rágódni, az ételen inkább, szóval, nem kell sokat töprengeni, szabadpultos, önkiszolgáló, veszed a...

2019. április 21.
Jézusom. Ez eddig a legszánalmasabb hely, ahol valaha jártam. Nem vagyok elragadtatva a kínai ételektől, de megeszem őket. A barátaim mindenképp itt szerettek volna enni, de én miután láttam, hogy minden úszik az olajban gondoltam inkább csak veszek magamnak egy kis üdítőt (hogy megússzam az...