Kicsit fura, de finom

Kicsi Leves & Szendvics BudapestKicsi Leves & Szendvics Budapest a térképen

Átlagos 2022. áprilisban, egyedül járt ittÉrtékelt: 2022. április 30.
Reformkonyha a Jászai Mari téren. A tulajdonosi kör/üzemeltetés közös a szomszédos vegetáriánus Nemsüti büfével, az a különbség, hogy itt a "Kicsi"-ben van húsos étel is. Leginkább ebédelő hely, és inkább elviteles. Bent helyben a falnál a könyöklőnél lehet enni, de most már vannak kitelepített asztalaik a teraszon, pontosabban a járdán, nem túl kényelmes körülmények között, és pár centire az asztaloktól már folyamatos autós forgalom hömpölyög fel a Margit hídra.
A naponta változó krétával felírt menün határozottan vonzó, izgalmas, egészséges ételek sorakoznak.
Kétféle leves (kókusztejes csirke, kukorica), 6 féle főétel, köretek, 1 desszert. Érdekesség, hogy a hús kizárólag csirkét jelent, másféle húst nem láttam a kínálatban.
A csokis-meggyes sajttorta házias, jó nagy adag, kiadós és finom.
A szezámbundás csirkefalatok is ízletesek, a gratin burgonya jól passzolt mellé, mert az eredeti körete már elfogyott. Elég kicsi az adag, igaz egy egy főétel 1150 Ft-ba került. Helyben étkezés esetén sem adnak tányért, viszont a papírdobozért, amiből enni kellett, felszámoltak pluszban 100 Ft-ot (ugyanezzel a gyakorlattal találkoztam a hasonló világnézetű Hokedlinél is, érthetetlen, nem tetszik).
A kiírásokkal ellentétben nem 18 óráig, hanem 16 óráig vannak csak nyitva, de olyan 15 óra után már eléggé le szokott fogyni a lehetőségek tárháza.
Összességében nagyon kellemes ételek, nekem nagyon bejön ez az ízvilág, a hangulat és a hozzáállás azonban kevéssé.
Kiszolgálás:Gyenge
Hangulat:Átlagos
Kicsi Leves & Szendvics Budapest - EgyébKicsi Leves & Szendvics Budapest - EgyébKicsi Leves & Szendvics Budapest - EgyébKicsi Leves & Szendvics Budapest - EgyébKicsi Leves & Szendvics Budapest - EgyébKicsi Leves & Szendvics Budapest - BelsőKicsi Leves & Szendvics Budapest - Étel/italKicsi Leves & Szendvics Budapest - Étel/italKicsi Leves & Szendvics Budapest - Étel/italKicsi Leves & Szendvics Budapest - BelsőKicsi Leves & Szendvics Budapest - Étel/italKicsi Leves & Szendvics Budapest - Étel/italKicsi Leves & Szendvics Budapest - Étel/italKicsi Leves & Szendvics Budapest - BelsőKicsi Leves & Szendvics Budapest - BelsőKicsi Leves & Szendvics Budapest - EgyébKicsi Leves & Szendvics Budapest - Külső képKicsi Leves & Szendvics Budapest - Belső

Kicsi Leves & Szendvics további értékelései

2017.02.06egyedül
Az évek óta működő, vegetáriánus házias konyhájáról ismert Nemsüti vállalkozás új egysége, a Jászai Mari téri Nemsütitől pár méterre, ahol az az újítás, hogy húsos ételeket is kínálnak. Ez is egy pici hely, de mégis úgy alakították ki néhány trükkös belsőépítészeti megoldással, hogy le lehessen...
2017.01.23barátokkal
A Kicsi a Nemsüti mellett nyílt, hasonló filozófiájú hely. Nem lehet nekik könnyű, mert ott van még a Green Salad és a Bubó is, mind ugyanabban a műfajban utaznak és mind igényesek. A Kicsiben két deci limonádét kértünk és zellerkrémlevest, ami finom volt, teszttársam már járt itt korábban,...
Hotel Vital Zalakaros - Vital wellness
Vital wellness