Mazsola63: Átlagos kínai - Kínai Büfé - Alsó erdősor utca Budapest

Kínai Büfé - Alsó erdősor utca Budapest értékelése

Átlagos kínai

2019. novemberben, egyedül járt itt
Értékelt: 2019. november 24. - 3 látogató hasznosnak vélte az értékelést
Sok évvel ezelőtt az Alsóerdősor utcába jártam általánosba, sajnos már nem emlékszem, mi volt akkor a jelenlegi kínai büfé helyén, dehogy a 70-es években még nem kínai volt itt, az 100%.
A hely neve lehetne Átlagos Kínai Büfé is, van minden, ami az ilyen jellegű kínai büfékben szokott lenni, de semmi különleges. (Pont most olvastam erről egy jó cikket, ezek a kis kínai büfék nem nagyon adják vissza a kínai konyha sokrétűségét, specialitásait, kb. annyit mutatnak a "kínai konyhából", mintha Pekingben megnyitnának 1000 Magyar Büfét, és mindegyik kizárólag gulyást és pörköltet árulna, azzak, hogy ez "a" magyar konyha.)
Itt is ugyanazt a barnás csuszpájzos csirkemell darabkákat kértem gombával, amilyet mindegyik kínai büfében árulnak, nekem az íze bejön, olcsó, néha szívesen meg is eszem.

Ennyire tetszett: Átlagos

Szeretnéd követni Mazsola63 felhasználót?    Igen

1074 Budapest
Alsó erdősor u. 22.

2019. november 18.
Emlékszem, a kilencvenes évek közepén a kínai étel még valami különlegességnek számított, nem volt minden utcában két kínai egyenbüfé. Mára a kínai kaja az emberek többségének az olcsó, élvezhető ételeket jelenti. És ez igaz is, a helyek 95%ára. Ezek egyike egy kis büfé nem messze a Vaslaptól....