ZigZag: Magyaros kisvendéglő - Kisharang Étkezde Budapest

Kisharang Étkezde Budapest értékelése

Magyaros kisvendéglő

2014. júniusban, egyedül járt itt
Értékelt: 2014. június 11. - 1 látogató hasznosnak vélte az értékelést
Pár évvel ezelőtt több alkalommal is ebédeltem itt a munkatársaimmal, azóta sokat csinosodott az étterem, a falat újradekorálták, de az eredeti hangulat semmit sem változott. Az asztalokon piros-fehér kockás abrosz, az evőeszközöket a kenyértartóban helyezik el. A napi menüt a falon egy nagy táblára írják fel krétával, és igen praktikusan, ami elfogy, azt csak egyszerűen le kell törölni, így a betérő vendég mindig pontosan látja az aktuális kínálatot.
Amióta pár éve bekerültek a Lonely Planet étterem ajánlójába, a külföldi turisták is egyre nagyobb számban keresik fel őket, erre angol nyelvű menüvel is felkészültek. Jó időben az étterem előtti asztalokon a sétálóutcán is lehet étkezni. Ebédidőben hétköznap eléggé teltház szokott lenni, nem mindig van szabad asztal.
Magyaros ételeket, klasszikus fogásokat kínálnak, és minden ételből van kisadag, amelyet 70%-os áron lehet megkapni, ez szerintem korrekt, mert mennyiségben is kb. ennyivel kisebb, azaz nemcsak fele adagot adnak 2/3 árért, mint jó pár másik helyen.
Májgaluska levest kértem csészében, forrón érkezett sok galuskával, sárgarépával. Nekem sótlan volt, de ezen könnyen tudtam segíteni, amúgy ízletes.
Főfogásként rántott cukkinit kértem burgonyapürével, a cukkini frissen sült, a püré tejszínes, kifejezetten finom volt, nem porból készült. Mindkettőből kis adagot kértem, hozzá házi málnaszörpöt, összesen 1.310 Ft-ot fizettem. Budapest Belvárosában szerintem elég baráti ár.
A felszolgáló úriember, gyors, udvarias, de mégis szinte észrevétlen volt. Kellemes hely.

Ételek / Italok:
Kiszolgálás: Kiváló
Hangulat:

Szeretnéd követni ZigZag felhasználót?    Igen

1051 Budapest
Október 6. u. 17.

2020. május 22.
Nemrég fedeztem fel az éttermet a munkahelyem közelében, ahol jutányos áron lehet egyelőre elvitelre menüt kapni. egyféle leves és kétféle fő étel kapható, az olcsóbb menü 1190, a drágább 1390 forint. Mindkét változatot próbáltam, az adag bőséges, a leves jó fél liter, a máglyarakás is szép adag...