Irodalmi kávéház

KisPrésház BudapestKisPrésház Budapest a térképen

Kiváló 2022. májusban, barátokkal járt ittÉrtékelt: 2022. május 29.
Nagyon jó hangulatú irodalmi kávéház a Bartón Béla úton, amely egy valóságos gasztro-kulturális negyeddé nőtte ki magát az elmúlt években. Miközben üldögéltem a jeges kávém mellett (790 Ft), a polcon a könyveket és a falon a májusi programokat nézegetve, világosodtam meg, hogy a PRAE kiadó irodalmi kávéháza és a PRÉsház valójában egy kis szó-geg lehet. Többször voltam már tanúja erre sétálva annak, amikor könyvbemutatót vagy kis élő performanszot tartottak itt, akusztikus koncerttel, versmondással, felolvasással. Ilyenkor a kávézó gyakorlatilag a helyszűke miatt kitelepül az utcára, a járdára, így az arra sétálók is beszippanthatnak belőle 1-1 pillanatot, benyomást. Ezzel párhuzamosan kortárs képzőművészek kiállításainak is rendszeresen helyet adnak (fotó, grafika, festmények).
Hétköznapokon baráti 1500 Ft-ért kínálnak 2 fogásos napi menüt, ami áll egy napi levesből (ottjártamkor zöldborsó krémleves), míg második fogásként választható mellé quiche, saláta, szendvics vagy sütemény. Ezúttal mediterrán stílusú paradicsomos-olívás-sajtos quiche-t készítettek. Kétféle házi sütit láttam a pultban, az egyik csokis brownie féle, a másik erdei gyümölcsös sajttorta lehetett.
Hagyományos olasz pörkölésű Pasco brand kávét főznek, az eszpresszó 490 Ft.
Szörpökből meglepően sokszínű a kínálat, a szigetszentmiklósi Spejzkincsek, a keszthelyi Spájz szörpök mellett hosszúhetényi must-limonádét is kínálnak. Egy dl szörp 180 Ft, van vagy 20 féle gyümölcsíz.
Tetszett, hogy az itallapra külön kiírták, a csapvíz ingyenes, és bárki kérje bátran. Én is kaptam, kérés nélkül hozta a vagány pultos lány.
Pezsgő, prosecco, borok, koktélok, rövidek is szerepelnek az eléggé bőséges itallapon.
Igazán klassz hely ez, jó szívvel ajánlom!
Hangulat:Kiváló
KisPrésház Budapest - EgyébKisPrésház Budapest - EgyébKisPrésház Budapest - EgyébKisPrésház Budapest - EgyébKisPrésház Budapest - EgyébKisPrésház Budapest - EgyébKisPrésház Budapest - EgyébKisPrésház Budapest - EgyébKisPrésház Budapest - EgyébKisPrésház Budapest - EgyébKisPrésház Budapest - EgyébKisPrésház Budapest - EgyébKisPrésház Budapest - EgyébKisPrésház Budapest - EgyébKisPrésház Budapest - EgyébKisPrésház Budapest - EgyébKisPrésház Budapest - EgyébKisPrésház Budapest - Külső képKisPrésház Budapest - Külső képKisPrésház Budapest - Étlap/itallapKisPrésház Budapest - Étlap/itallap

KisPrésház további értékelései

2021.01.02barátokkal
A KisPrésház elődje legjobb emlékezetem szerint az egyik „Á Table” volt, úgy tűnik, hogy a működtetők ki akartak lépni a láncból, mert egyébként a profil nagyjából megmaradt, igényes sütik, jóféle italok. Mi három sütit is ettünk itt, egy citromos tarte-ot (890 forint), egy...
Caramell Premium Resort Bük, Bükfürd? - Caramell a legjobb áron
Caramell a legjobb áron
Caramell Premium Resort Bük, Bükfürd?
Danubius Hotel Bük Bük, Bükfürd? - Wellness csobbanás előfoglalással
Wellness csobbanás előfoglalással
2025.04.26-ig
Danubius Hotel Bük Bük, Bükfürd?
Hotel Laterum Pécs - Napi ár félpanzióval
Napi ár félpanzióval