magyaros retró - a javából!

Kívánság Étkezde BudapestKívánság Étkezde Budapest a térképen

Kiváló 2018. áprilisban, egyedül járt ittÉrtékelt: 2018. április 13.
Ez a kis magyaros konyha (Maugsch Gyula 1938-ban készült híres kutya-szobra mögött) igazán nem szorul semmiféle reklámra. Akármikor betértem, örültem, ha volt ott egy szabad asztal. Kockás abrosszal - természetesen! Hatalmas adagok, frissen készült ételek.
Én legtöbbször megelégszem egy jó kis levessel (mint legutóbb pl. egy isteni csontleves), másodiknak esetleg egy finom főzelék feltéttel, legutóbb sült tarjával (de nem rálökve a főzelékre, hanem külön kis tányéron). De aki szereti a krumplis tésztát, itt azt is elcsípheti. (Az étlap minden második nap cserélődik, változik.)
Mondanom sem kell, hogy megfizethető árak és udvarias kiszolgálás is hozzá tartozik az étkezde hangulatához.
A vendég-kör igen színes: a közeli színháztól a távolabbi egyetemekig, a helyi építkezés betérő munkásáig, a fiataltól az idősebbekig sokféle embert vonz a finom, de megfizethető ebéd lehetősége. (Csak ebédidőben van nyitva: fél 12-től 16 óráig.)
Hangulat:Kiváló
Ár / érték arány:Kiváló

Kívánság Étkezde további értékelései

2021.12.04egyedül
Retró hangulatú, kockás terítős (kék-fehér) kisvendéglő az Almássy tér szomszédságában 6 asztallal. Kizárólag hétköznap ebédidőben tartanak nyitva helyben étkezésre vagy elvitelre. Azon egy kissé meglepődtem, hogy a Magyar Konyha néhány évvel ezelőtt beválogatta ezt az éttermet az egyik Top10...
Hunguest Hotel Gyula - Napi ár fürdőbelépővel
Napi ár fürdőbelépővel
Hunguest Hotel Gyula
Club Tihany Hotel - Napi árak félpanziós ellátással
2024.11.03-ig
Club Tihany Hotel
Kikapcsolódás Kiskőrösön korlátlan gyógyfürdőzéssel, félpanziós ellátással
Hotel Imperial Gyógyszálló Kiskőrös