Dunaparti büfé, komp nélkül

Kompház BudapestKompház Budapest a térképen

Kiváló 2020. augusztusban, egyedül járt ittÉrtékelt: 2020. október 25.
A 22. kerületben, Háros vasútállomás közelében, közvetlenül a Duna-parton található halas és street food ételeket kínáló bisztró, szép zöld, fás környezetben. A kompház épületében - egykori jegypénztár lehetett? - került kialakításra a büfé konyharésze és a kiszolgáló pult, előtte található pár asztal, innen egy lépcsőn lehet leereszkedni a vízpart szintjéig, ahol egy vaskapuval lezárták az egykori komp lehajtót. Innen balra és jobbra is 1-1 dombocskán találhatóak további asztalok. Mosdót egy oldalpavilonban alakítottak ki, amolyan mobil WC féleség.
A rendelésfelvétel a pultnál történik, fizetés csak a végén, majd a megrendelt étel elkészültét kis csipogó jelzi.
A személyzet nagyon kedves, barátságos, laza, egyszerűen emberi. Megbeszéltük a fotózás okát, meséltem, hogy az ittjartam.hu-ra készítek fotókat és majd beszámolót is, örömmel, jól vették.
Szelektíven gyűjtik a hulladékot, újrahasznosított kartonpapírból készül a tálca, igaz, a villa és a pohár eldobható műanyag volt.
Sok biciklis jár ide, úgy láttam, de kocsival is lehet jönni, a Gyár utcában le lehet parkolni.
Hétköznap ebédidőben 11.00-14.30 között leves, főétel, illetve 2 fogásos menüt kínálnak , 450/1090/1400 Ft-ért, ez általában valami magyaros étel, tartalmas leves, húsétel körettel.
A normál étlapon street food ételek találhatóak: 5 féle kézműves burger, melyek helyben, frissen készülnek 1590-2090 Ft-ért, halételek terén ropogós sült bagolykeszeg, pisztrángfilé grillezve, hekk körettel, savanyúsággal, szószokkal, valamint fish&chips (1790 Ft) kapható. A hekk és a keszeg súlyra megy.
A ház specialitása a túrógombóc Olgi módra (990 Ft/ 2 db), vaníliás tejföllel, valóban ízletes.
A málnaszörpöt ajándékba kaptam!
Nagyon szuper, hangulatos, barátságos helyszín.
Hangulat:Kiváló
Kompház Budapest - Külső képKompház Budapest - EgyébKompház Budapest - BelsőKompház Budapest - Külső képKompház Budapest - EgyébKompház Budapest - Étel/italKompház Budapest - Külső képKompház Budapest - Étel/italKompház Budapest - Étel/italKompház Budapest - Külső képKompház Budapest - EgyébKompház Budapest - Külső képKompház Budapest - MosdóKompház Budapest - Külső képKompház Budapest - Külső kép
Thermal Hotel Visegrád - Örökifjak 62+
Örökifjak 62+