Tészták felsőfokon

Lashka Tésztaműhely BudapestLashka Tésztaműhely Budapest a térképen

Kiváló 2020. augusztusban, egyedül járt ittÉrtékelt: 2020. október 18.
Tavaly év végén Hammer Zoltán séf saját éttermet nyitott meg a Mátyáshegyen, amelynek fő profilja a tészta. Azt olvastam, hogy a kisfia tésztaszeretete adta az ötletet, ami igaz is lehet, mert ottjártamkor az általános iskolás korú fiú is besegített a vendégek kiszolgálásába. Szóval lehet, hogy nemcsak a tésztát, de a vendéglőzést is kedveli.
A belső tér egy légterű, az asztalok szellősen elhelyezettek, skandináv hangulatú, letisztult, egyszerű, világos színvilágú. A falakon humoros fekete-fehér képeken a filmvilág hírességei mondják el, hogy miért jó tésztát enni, illetve itt a Lashkánál tésztát enni.
A tésztákat egyébként nyers állapotban otthoni elkészítésre is meg lehet vásárolni.
Az étlapon nemzetenként csoportosítva találjuk a tésztaételeket, olasz és magyar mellett japán (gyoza) tésztaféléket is.
Egy kacsalevessel indítottam kacsahússal töltött tortellinivel, szóval a tészta ebből sem hiányzott (1650 Ft). Majd főételként spenóttal és ricottával töltött raviolit kértem (2550 Ft), paradicsommártással, parmezánnal. Mindkettő fogás kitűnő volt, a ravioli egy részét nem is tudtam megenni, így azt elcsomagoltattam.
A tésztákon látszik a gyakorlott szakavatott kéz, a minőségi alapanyagok és a házias jelleg, a személyes megközelítés.
A kiszolgálás szintén elsőrangú, figyelmes, udvarias, készséges.
A pultban olyan érdekességek is voltak, mint a céklás kecskesajtos ravioli vagy a lazacos ravioli, de csuszatészta és nudli is volt. Desszertként tiramisut ajánlottak (1350 Ft), persze ezt is már csak elvitelre részemről, de ez is nagyon jól sikerült.
Hangulat:Kiváló
Lashka Tésztaműhely Budapest - Étlap/itallapLashka Tésztaműhely Budapest - Étlap/itallapLashka Tésztaműhely Budapest - MosdóLashka Tésztaműhely Budapest - BelsőLashka Tésztaműhely Budapest - EgyébLashka Tésztaműhely Budapest - Étel/italLashka Tésztaműhely Budapest - Étel/italLashka Tésztaműhely Budapest - Étel/italLashka Tésztaműhely Budapest - Étel/italLashka Tésztaműhely Budapest - Étel/italLashka Tésztaműhely Budapest - BelsőLashka Tésztaműhely Budapest - BelsőLashka Tésztaműhely Budapest - Étel/italLashka Tésztaműhely Budapest - Étel/italLashka Tésztaműhely Budapest - Külső képLashka Tésztaműhely Budapest - Étlap/itallapLashka Tésztaműhely Budapest - Étlap/itallap

Lashka Tésztaműhely további értékelései

2021.06.21a párjával
Amikor a Lashka nevet meghallottam s megtudtam, hogy ez egy tésztaétterem, jót szórakoztam. Ajánlott YouTube video e témához Jakab Benke Nándor „Székely nyelvlecke magyaroknak” című sorozata, annak is talán az első része. Megmutat egy tésztafélét, mondjuk spagettit s mondja jó...
Világos Hotel Balatonvilágos - Nyári csobbanás Balatonvilágoson
Nyári csobbanás Balatonvilágoson