Egy francia, aki szereti a csirkéket

Le Poulet BudapestLe Poulet Budapest a térképen

Kiváló 2018. júniusban, egyedül járt ittÉrtékelt: 2018. szeptember 2.
Újlipótváros legszebb, Duna-part közeli utcájában található francia étterem, melynek fókuszában a csirke áll, innen a névadás is. Kiváló minőségű kisvárdai tanyasi csirkéből készítenek mindenféle finomságokat. Grill csirkét egészben (4500 Ft), félben (2500 Ft), negyedben (1500 Ft) kérhetünk. Ropogós, friss, omlós, valóban, ahogy ígérik, az egyik legjobb grill csirkét készítik a városban.
Főleg helyi és szezonális alapanyagokat, fűszereket használnak. Mindig van valamilyen heti menü is, ez inkább magyaros fogás, nem biztos, hogy csirkés.
A házi/kézműves savanyúságokat, lekvárokat, szószokat akár otthonra is megvásárolhatjuk.
A negyed csirke mellé - comb és melle is választható, akár vegyesen is - burgonya gratin-t és salátát kértem (450/400 Ft). A köret tekintetében is rugalmasak, nem gond, ha valaki kétszer fél adagot szeretne, így legalább többfélét lehet kóstolni, változatosabb az étel.
Az étlap rövid, de akad még rajta pár francia fogás: ratatouille, azaz lecsó és francia citromtorta levendulával, no és van sajttál is.
A belső tér egyszerű, letisztult, újszerű, de van teraszuk is.
Az árfekvés magasabb, mint a környékbeli kisvendéglőkben, de ár-érték arányban korrekt.
Le Poulet Budapest - BelsőLe Poulet Budapest - BelsőLe Poulet Budapest - BelsőLe Poulet Budapest - Étel/italLe Poulet Budapest - BelsőLe Poulet Budapest - Étel/italLe Poulet Budapest - Étel/italLe Poulet Budapest - BelsőLe Poulet Budapest - Étel/italLe Poulet Budapest - BelsőLe Poulet Budapest - Külső kép

Le Poulet további értékelései

2019.10.15egyedül
Bajban leszek, hogy tudnék két ilyen ásznak ellentmondani, alulértékelni, akiknek a nyomdokán jártam itt? Bejártam vagy másfél háztömböt és kerestem a napi szimatomnak megfelelő helyet. És erre akadtam. Grillcsirke van, hát legyen ma ez. Persze, amúgy többet ígért egy sima grillcsirkénél, de...
2019.05.06gyerekekkel
A Le Poulet nevű étteremre a Gault Millau megszűnte után megmaradt Top 100 kalauz hívta fel a figyelmem, ahová minimum másodjára bekerültek. Méghozzá a listázott 100 közé és nem a második százba, mely abc sorrendbe van téve. Ezt ugyan túlzásnak érzem, de mindeneképpen megérdemli a hely az 5...
Hunguest Bük Bük, Bükfürd? - Pünkösdi pihenés all inclusive ellátással
Pünkösdi pihenés all inclusive ellátással
05.17-20.
Hunguest Bük Bük, Bükfürd?
Hotel Kumánia Kisújszállás - Napi árak félpanziós ellátással
Hotel Kumánia Kisújszállás