Libanoni ízek

Leila's Authentic Lebanese Cuisine BudapestLeila's Authentic Lebanese Cuisine Budapest a térképen

Átlagos 2019. májusban, kollégákkal járt ittÉrtékelt: 2019. május 11.
Talán tavalyi nyitás, ha jól emlékszem. Autentikus libanoni étterem, erős marketinggel megtámogatva. Véleményem szerint túlárazott. Elég kis hely talán 6-7 asztal, a személyzet - legalábbis amikor ott jártunk - kizárólag sötét szakállas libanoni (arab?) férfiakból állt. A tradicionális arab-libanoni étlap izgalmas: hideg és meleg mezzék, grillezett ételek, bárány, kafta (darált hús), pácolt csirke, vegyes tál - ez utóbbi inkább társaságok számára. Hiányoltam egy személyes, pl. többféle mezzéből álló tálat, pitával vagy egyéb ízelítőt, amiben több kisebb adagból többféle ételt lehet megkóstolni, ilyesmi sajnos nincs náluk.
Az Arayes-t kóstoltam meg (1850 Ft), ezt az ételt még a neve szintjén sem ismertem, a leírás alapján őszintén szólva valami sokkal izgalmasabbra számítottam, mint amit kaptam: libanoni grillezett pita különleges hússal (nem tudni, milyen állatból...), paradicsommal, petrezselyemmel hagymával, fűszerekkel (nem tudni, milyenekkel) töltve. A töltelék nagyon vékony, a pita kissé megégetve, így ez elég száraz és "karcsú" volt, 1850 Ft-ért az étlap egyik legolcsóbb étele, de nem is lehetett tőle jóllakni. Nem volt bőséges.
A kardamomos tea kifejezetten finom, karakteres (750 Ft), szép a finoman megmunkált fémkancsó.
5% kötelező szervizdíjat is felszámoltak.
Itt olyan 6-7 ezer Ft-ból lehet megebédelni vagy vacsorázni.
Hangulat:Átlagos
Ár / érték arány:Gyenge
Tisztaság:Átlagos
Leila's Authentic Lebanese Cuisine Budapest - Külső képLeila's Authentic Lebanese Cuisine Budapest - Étlap/itallapLeila's Authentic Lebanese Cuisine Budapest - Étlap/itallapLeila's Authentic Lebanese Cuisine Budapest - Étlap/itallapLeila's Authentic Lebanese Cuisine Budapest - Külső képLeila's Authentic Lebanese Cuisine Budapest - BelsőLeila's Authentic Lebanese Cuisine Budapest - MosdóLeila's Authentic Lebanese Cuisine Budapest - Külső képLeila's Authentic Lebanese Cuisine Budapest - Külső képLeila's Authentic Lebanese Cuisine Budapest - Étlap/itallapLeila's Authentic Lebanese Cuisine Budapest - Étlap/itallapLeila's Authentic Lebanese Cuisine Budapest - Étlap/itallapLeila's Authentic Lebanese Cuisine Budapest - Étel/italLeila's Authentic Lebanese Cuisine Budapest - BelsőLeila's Authentic Lebanese Cuisine Budapest - Étel/italLeila's Authentic Lebanese Cuisine Budapest - BelsőLeila's Authentic Lebanese Cuisine Budapest - Mosdó

Leila's Authentic Lebanese Cuisine további értékelései

2022.12.04a párjával
Nemrég költözött az étterem a Váci utcába, mi már az új helyen próbáltuk ki. Ahhoz képest, hogy nemrég nyíltak, alig kaptunk helyet, célszerű előre foglalni. Azt az étteremben tudtuk meg, hogy a Paulay utcából költöztek át ide. A személyzet vegyes összetételű, egy része elég gyakorlatlan, a...
Erzsébet Park Hotel Parádfürdő - Kedvezményes pihenés
Kedvezményes pihenés
Erzsébet Park Hotel Parádfürdő
Park Inn by Radisson Sárvár Resort & Spa - Napi ár all inclusive ellátással
Napi ár all inclusive ellátással
2024.12.31-ig
Park Inn by Radisson Sárvár Resort & Spa