Élen a Lipótiak között

Lipóti Pékség & Bisztró BudapestLipóti Pékség & Bisztró Budapest a térképen

Kiváló 2019. áprilisban, egyedül járt ittÉrtékelt: 2019. május 12.
Kínálat szempontjából talán a legjobb, leggazdagabb Lipóti Pékség, ahol mostanában megfordultam. A megközelítése is jó, kb. félúton a Mechwart Liget és a Mammut Bevásárlóközpont között.
Úgy tűnik, rajtam kívül sokan mások is felfedezték maguknak ezt a helyet, mert sok vásárló volt, folyamatosan jöttek-mentek. 4 asztalnál lehet leülni, ami kevésnek is bizonyult, mindegyiknél ültek, ültünk.
Többféle menüt kínálnak. Reggelre a Jó reggelt! menü croissant + kávé vagy tea, ebédidőben naponta változó 3 féle, 2 és 3 fogásos ebédmenü (1190, 1290, 1390 Ft-ért), ezzel a lehetőséggel még nem igazán találkoztam Lipótiban, de nagyon jó kezdeményezés, és ár-érték arányban is kedvező. Ahogy a pultos hölgy elmondta, nagyon népszerű náluk az ebédmenü (is), de a kevés asztal miatt inkább elvitelre kérik, mert 11.30-13.00 között szinte sosincs egy szabad asztal sem.
A kiszolgáló pult is roskadásig volt finomságokkal, a szokásos édes és sós péksütik mellett különösen gazdag volt a salátatálak és a szendvicsek kínálata (450-595 Ft), pl. almás-zelleres csirkesaláta, amerikai káposztasaláta, bajor szalámis croissant.
Itt is kaphatóak a Kemenes pékség süteményei, a mézes krémes ízletes és friss volt, ezt nagyon kedvelem tőlük, pedig egy egyszerű, házias fajta, amolyan nagyi konyhája emlék.
Julius Meinl kávét főznek, itt ráadásul finoman, szeretem.
Ár / érték arány:Kiváló
Lipóti Pékség & Bisztró Budapest - Külső képLipóti Pékség & Bisztró Budapest - Külső képLipóti Pékség & Bisztró Budapest - Étel/italLipóti Pékség & Bisztró Budapest - Étel/italLipóti Pékség & Bisztró Budapest - BelsőLipóti Pékség & Bisztró Budapest - BelsőLipóti Pékség & Bisztró Budapest - Étlap/itallapLipóti Pékség & Bisztró Budapest - Étlap/itallapLipóti Pékség & Bisztró Budapest - BelsőLipóti Pékség & Bisztró Budapest - Külső képLipóti Pékség & Bisztró Budapest - Külső képLipóti Pékség & Bisztró Budapest - Külső kép
Alfa Hotel Miskolctapolca - Nyári vakáció
Nyári vakáció