Takaríthatnak a portugálok

Lisboa Pastry & Bakery - Bajcsy-Zsilinszky út BudapestLisboa Pastry & Bakery - Bajcsy-Zsilinszky út Budapest a térképen

Átlagos 2023. szeptemberben, egyedül járt ittÉrtékelt: 2023. szeptember 6.
A Lisboa portugál prémium pékség és bisztró pár éve nyitott meg a Gozsdu Udvar szívében, a Holló utcában, egy eléggé eldugott, kis alapterületű, de kellemesen, igényesen kialakított helyen. Kiváló minőségű péksüteményeket, kenyeret, szendvicset sütnek, meglehetősen magas árfekvésben. A közelmúltban két új egységgel bővült a Lisboa, ezek egyike a XI. kerületben, a másik a Deák tér közelében nyitott meg a metrópótló busz megállójában. Ez a bérlemény valami elátkozott lokációnak látszik, mert hiába nyitottak meg itt korábban jónevű, igényes vendéglátó egységek (pl. Hübris kézműves söröző, kézműves pizzéria) nem sok időt tudtak itt kihúzni, pedig alig van a városban ennél forgalmasabb, mozgalmasabb pontja a városnak, szóval potenciális vendégben itt biztosan nincs hiány.
A Munch ételmentő programnak köszönhetően tértem be most hozzájuk, ahol 2 szendvicset "mentettem meg", azaz vásárolhattam meg kb. féláron. Normál áron elég drága lett volna, de így megérte. Egyik Prosciutto slider névre hallgató kicsi magvas hamburger zsemlében sonka, rukkola, céklalekvár (normál ára 1350 Ft), a másik egy szintén kis méretű ham&cheese sós mini szendvics volt. Őszintén szólva nem voltam elájulva egyik zsemlén sem, érződött már rajtuk a nem-frissesség. Ellenben a kávé igazán finom volt, a latte 1090 Ft-ért a prémium kategóriában Budapest belvárosában ezen az áron fut, vagy esetleg még kicsit drágábban.
A péksütemények jól néztek ki, de nem volt széles a választék, leginkább többféle töltetű croissant-ok voltak, valamint Pastel de Nata, a portugál nemzeti sütike.
Mivel csak egy lány szolgált ki egyedül, ő készítette a kávékat, egyéb italokat, lassú volt a kiszolgálás, sokat kellett várni. Amúgy ő kedves és segítőkész volt. Van több asztal, ahol kényelmesen lehet helyben étkezni, de egyáltalán nem volt tiszta. A koedukált mosdó tisztasága erősen fejlesztendő, méltatlan egy ilyen színvonalú helyhez. Összességében nekem ez a hely csalódás volt, nem lehet egy lapon emlegetni a Gozsduban lévő egységükkel, legalábbis ott már voltam több alkalommal is, és sokkal tisztább, igényesebb, kulturáltabb volt.
3 pont és sajnálom.
Kiszolgálás:Átlagos
Tisztaság:Gyenge
Lisboa Pastry & Bakery - Bajcsy-Zsilinszky út Budapest - MosdóLisboa Pastry & Bakery - Bajcsy-Zsilinszky út Budapest - Külső képLisboa Pastry & Bakery - Bajcsy-Zsilinszky út Budapest - Külső képLisboa Pastry & Bakery - Bajcsy-Zsilinszky út Budapest - Külső képLisboa Pastry & Bakery - Bajcsy-Zsilinszky út Budapest - EgyébLisboa Pastry & Bakery - Bajcsy-Zsilinszky út Budapest - BelsőLisboa Pastry & Bakery - Bajcsy-Zsilinszky út Budapest - BelsőLisboa Pastry & Bakery - Bajcsy-Zsilinszky út Budapest - Étel/italLisboa Pastry & Bakery - Bajcsy-Zsilinszky út Budapest - Étel/italLisboa Pastry & Bakery - Bajcsy-Zsilinszky út Budapest - Étel/italLisboa Pastry & Bakery - Bajcsy-Zsilinszky út Budapest - Étel/italLisboa Pastry & Bakery - Bajcsy-Zsilinszky út Budapest - BelsőLisboa Pastry & Bakery - Bajcsy-Zsilinszky út Budapest - Étel/italLisboa Pastry & Bakery - Bajcsy-Zsilinszky út Budapest - Étel/italLisboa Pastry & Bakery - Bajcsy-Zsilinszky út Budapest - Étel/italLisboa Pastry & Bakery - Bajcsy-Zsilinszky út Budapest - BelsőLisboa Pastry & Bakery - Bajcsy-Zsilinszky út Budapest - BelsőLisboa Pastry & Bakery - Bajcsy-Zsilinszky út Budapest - Étel/italLisboa Pastry & Bakery - Bajcsy-Zsilinszky út Budapest - Étel/italLisboa Pastry & Bakery - Bajcsy-Zsilinszky út Budapest - Étel/italLisboa Pastry & Bakery - Bajcsy-Zsilinszky út Budapest - Étel/ital
Hotel Napfény Zalakaros - Senior ajánlat 60 év felettieknek
Senior ajánlat 60 év felettieknek