Egyetlen állandó van: a változás

Mokka Cukka BudapestMokka Cukka Budapest a térképen

2019. októberben, kollégákkal járt ittÉrtékelt: 2019. december 12.
Az elmúlt 10 évben volt már itt jó pár vendéglátó egység, de 2-3 évente változik a név és a profil. Az közös, hogy figyelve a környéken nagy számban dolgozó állami tisztviselőkre, bankárokra, irodistákra, hétköznap szokott lenni valamilyen ebédmenü. Legutóbb egy vegán bisztróra emlékszem, jártunk is itt a kollégákkal, de meglepődve tapasztaltam, hogy már ez is a múlté.
Ismét új név, új logó és dizájn. A fő mottó a: brunch & lunch, amivel arra akarhatnak utalni, hogy lazább bisztrós ételeket kínálnak délelőttől délutánig, persze ezt csak én próbáltam így értelmezni. Árban talán még drágább lett a hely, a legegyszerűbb ételek is 1000 Ft felet indulnak (pl. szendvicsek, tojásételek 1500 körül).
Egészségtudatos hely, a sütemények között minden-mentes is akad, az egyik ilyen sütijük csokis-narancsos muffin 680 Ft-ért, a többi sütit 860-920 Ft-ért vesztegetik (répatorta, sajttorta, csokis pite), egyértelműen a mostanában trendi ételeket kínálják. Mondjuk, én személy szerint pont a répatortát és a sajttortát kedvelem talán a legkevésbé a desszertek között, pedig meglehetősen édesszájú vagyok.
Minőségi kávét főznek, ottjártamkor egy prémium kategóriás brazil bioültetvényről származó kávéból.
A kialakítás barátságos, otthonos.
Nem tudtam nem észrevenni a könyvespolcon lapuló könyvek között E.A. Poe összes művét.
A 3 fogásos, naponta változó ebédmenü 2800 Ft.
Az ár-érték arányt összességében nem éreztem reálisnak.
Ár / érték arány:Gyenge
Mokka Cukka Budapest - Külső képMokka Cukka Budapest - Étlap/itallapMokka Cukka Budapest - BelsőMokka Cukka Budapest - Étel/italMokka Cukka Budapest - Étel/italMokka Cukka Budapest - Étel/italMokka Cukka Budapest - BelsőMokka Cukka Budapest - Étel/italMokka Cukka Budapest - BelsőMokka Cukka Budapest - BelsőMokka Cukka Budapest - Belső
Hotel Hőforrás Hajdúszoboszló - Hőforrás napok
Hőforrás napok