Élményt is hoztam

MTRM Roast Kávépörkölő Műhely BudapestMTRM Roast Kávépörkölő Műhely Budapest a térképen

Kiváló 2024. januárban, egyedül járt ittÉrtékelt: 2024. január 27.
MTRM, azaz Műterem egy kis kávépörkölő műhely a VIII. kerületben, a Magdolnanegyedben, a József utcában egy lepusztult, omladozó vakolatú saroképületben. Sok ilyen állapotú épület van itt a környéken, sajnos. Korábban ismertem meg a Műterem Kávézót, itt a szomszédban, a Tavaszmező utcában, ott is az általuk készített kávét kortyolhatjuk. Az ajtón belépve inkább egy kreatív stúdióban, grafikai műhelyben éreztem magam, és az asztalok mögötti rácsos ablakon át is látni a pörkölőüzembe, ami egy mikro roast, azaz mikropörkölő nemzetköziül. Kitűnő kávék érkeznek Kenya, Guatemala, Kolumbia ültetvényeiről. Itt a kávézóban meg mintha mindenki ismerné egymást 1000 éve, kedélyes beszélgetés zajlott. Engem is nagyon kedvesen fogadtak. Nagyon vicces történeteket hallottunk. A kitűnő eszpresszó 590 Ft-ba került, a tej grátisz, lehet hideg és meleg is. Azt a jótanácsot is megfogadom, amit itt hallottam, hogy az eszpresszót SOHA ne kérjük papírpohárba, mert ront az ízhatáson. Ezt nem is tudtam, de egyébként egyáltalán nem preferálom a papírpoharat, ha csak lehet, jobb szeretem a porcelán csészét vagy az üvegpoharat.
A kávét egy egyedi Bosco Lever márkájú analóg karos gépben főzik, nem is láttam még ilyen masinát más kávézókban.
A kávélap rövid, lényegre törő: black, white, filter, vascara, batch, matcha.
Ételek terén csak édes és sós péksütit láttam párat, spenótos leveles táskát, illetve vajas és csokis croissant-t.
Kávét otthoni főzésre is lehet vásárolni.
Nem mindennapi hely, nagyon jó kaland volt itt kávézni, itt lenni.
Hangulat:Kiváló
Ár / érték arány:Kiváló
MTRM Roast Kávépörkölő Műhely Budapest - Étel/italMTRM Roast Kávépörkölő Műhely Budapest - Étlap/itallapMTRM Roast Kávépörkölő Műhely Budapest - BelsőMTRM Roast Kávépörkölő Műhely Budapest - Étlap/itallapMTRM Roast Kávépörkölő Műhely Budapest - BelsőMTRM Roast Kávépörkölő Műhely Budapest - Külső képMTRM Roast Kávépörkölő Műhely Budapest - BelsőMTRM Roast Kávépörkölő Műhely Budapest - MosdóMTRM Roast Kávépörkölő Műhely Budapest - MosdóMTRM Roast Kávépörkölő Műhely Budapest - EgyébMTRM Roast Kávépörkölő Műhely Budapest - BelsőMTRM Roast Kávépörkölő Műhely Budapest - Étel/italMTRM Roast Kávépörkölő Műhely Budapest - Étel/italMTRM Roast Kávépörkölő Műhely Budapest - BelsőMTRM Roast Kávépörkölő Műhely Budapest - BelsőMTRM Roast Kávépörkölő Műhely Budapest - Étel/italMTRM Roast Kávépörkölő Műhely Budapest - BelsőMTRM Roast Kávépörkölő Műhely Budapest - Étel/italMTRM Roast Kávépörkölő Műhely Budapest - Étel/italMTRM Roast Kávépörkölő Műhely Budapest - Külső képMTRM Roast Kávépörkölő Műhely Budapest - BelsőMTRM Roast Kávépörkölő Műhely Budapest - BelsőMTRM Roast Kávépörkölő Műhely Budapest - Belső
Prémium Hotel Panoráma Siófok - Ébredj, Balaton!
Ébredj, Balaton!
2024.05.17-ig